لزوم مشارکت سازمان های مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر
لزوم مشارکت سازمان های مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت مشارکت سازمان های مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع اعتیاد باید اجتماعی محور باشد و مردم نیز به صورت جدی در این برنامه ها مشارکت داشته باشند.

به گزارش عصرتبریز، رحیم شهرتی‌فر ظهر امروز در جلسه کمیته تبیین ویژه برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در سند ملی شرح وظایف و برنامه‌های اجرایی که برای دستگاه‌ها نوشته شده به پیشنهاد همان دستگاه در تهران مصوب شده است.

وی ادامه داد: به منظور تعیین وضعیت میزان اعتیاد در دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ و مراکزی که نیروی انسانی متعددی دارند باید پایشی انجام شود تا در صورت وجود چنین افرادی، در دستگاه‌ها غربالگری شده و دستگاه‌ها در این زمینه به وظیفه خود عمل کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت آموزش در زمینه اعتیاد و مواد مخدر تصریح کرد: دستگاه‌ها آموزش‌های مربوط به اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر را از برنامه‌های خود قرار دهند.

شهرتی‌فر با بیان این که دستگاه‌ها باید فضاهای مناسب خود را برای استفاده به برنامه‌های مواد مخدر در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار دهند، افزود: در هفته مبارزه با مواد مخدر باید جامعه دانش‌آموزی و دانشجویی هدف آموزش قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید با هم فکری و با حضور کارشناسان متخصص کارگاه‌های آموزشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر برگزار شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت و افزایش نشاط اجتماعی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و دستگاه‌های متولی در تابستان امسال و همچنین در هفته مبارزه با مواد مخدر باید فعالیت‌های هنری بسیاری در این زمینه انجام دهند.

شهرتی‌فر ادامه داد: برای اجتماعی کردن موضوع مبارزه با مواد مخدر از زبان هنری استفاده شود.

وی افزود: عملکرد دستگاه‌ها در یک سال گذشته و برنامه‌های امسال از طریق نمایشگاه مربوطه به مردم منعکس شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزاری طرح کرامت در ۶ منطقه تبریز گفت: در هفته مبازره با مواد مخدر در ۱۵ محله استان برنامه‌های خاصی به صورت جدی برگزار خواهد شد.

شهرتی‌فر به لزوم استفاده از خانه‌های سلامت شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: از مجموعه شهرداری انتظار داریم در ۱۷ مرکز سلامت در طول هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های متنوعی را اجرا کنند.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت سازمان های مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: موضوع اعتیاد باید اجتماعی محور باشد و مردم نیز به صورت جدی در این برنامه ها مشارکت داشته باشند چرا که بدون حضور مردم حل این معضل حل نخواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ارتقای آگاهی مردم در موضوع مبارزه با مواد مخدر امری ضروری و پر اهمیت است.

انتهای پیام/