قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی در دولت یازدهم پنج درصد کاهش یافت

عصر تبریز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، نرخ بیکاری استان را ۷٫۸ درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در سال ۹۱ نرخ بیکاری در استان ۱۲٫۵ درصد بود.

میراحد حسینی در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به رتبه هشتم آذربایجان شرقی در تولید ناخالص ملی کشور، جمعیت شاغل استان را یک میلیون و ۲۱۴ هزار نفر اعلام کرد.

حسینی با بیان اینکه سهم زنان از جمعیت شاغل استان ۱۲٫۹ درصد است، گفت: ۴۰ درصد شاغلان در بخش صنعت ، ۳۸ درصد در بخش خدمات و ۲۰ درصد در بخش کشاورزی اشتغال دارند.

وی، نرخ مشارکت اقتصادی استان را ۴۱٫۴ درصد اعلام و اظهارکرد: این در حالی است که میانگین نرخ مشارکت اقتصادی کشور ۳۷٫۲ درصد است.

حسینی به نقش نشاط اجتماعی در سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: بخش مهمی از پریشانی های اجتماعی به واسطه مسایل اقتصادی از جمله عدم تطبیق درآمدها با هزینه هاست.

وی با اشاره به نقش حاکمیت در این خصوص ، گفت: هزینه های اجتماعی از مجله درمان در نظام بیمه ای کشور باید به طور کامل جبران شود.

حسینی تعداد بیمه شده های اصلی استان ۶۵۲ هزار و ۸۷۲ نفر اعلام کرد و گفت: ۶۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی تعداد بیمه شده های روستایی استان را یک میلیون ۳۵۱ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۷۰ درصد جامعه روستایی و عشایری استان تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی روستاییان هستند.

حسینی با اشاره به فعالیت ۴۱۵ تشکل کارگری در استان ، گفت: چهار هزار و ۳۵۹ تعاونی استان یک میلیون ۸۰۰ هزار عضو دارند.

وی تعداد اعضای این تعاونی را معادل ۵۰ درصد جمعیت استان عنوان کرد و گفت: این تعاونی ها با سرمایه گذاری ۹ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال، ۵۶ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند .

حسینی ۱۳ مجموعه فرهنگی ورزشی و ۱۶۵ خانه بهداشت کارگری را از ظرفیتهای کارگری استان عنوان و پیشنهاد کرد : پنج درصد درآمد واحدهای تولیدی استان برای توسعه مکانهای ورزشی کارگری اختصاص یابد.

 

 

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی