مسئولان در مورد پیروزی تیم ملی چه گفتند؟
مسئولان در مورد پیروزی تیم ملی چه گفتند؟

مسئولان نظام با صدور پیام های جداگانه‎ای ‎پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار جام‎جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تبریک گفتند.

به گزارش خبرنگار عصر، مسئولان نظام از ریاست جمهوری و وزیر امور خارجه گرفته تا رئیس مجلس و نمایندگان مجلس با صدور پیام های جداگانه‎ای ‎پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل مراکش در چارچوب رقابت های جام‎جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تبریک گفتند.

بر اساس این گزارش، حجت ‎الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی توئیتری نوشت: «با یک بازی حساب ‌شده و پیروزی دلچسب همه ملت ایران را شاد کردید؛ بچه‌ها مچکریم.»

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: «پیروزی دلچسب و مقتدرانه تیم پرافتخار ملی فوتبال کشورمان در برابر تیم ملی مراکش در مسابقات جام جهانی ٢٠١٨ روسیه موجی از شادی و شعف در دل ملت بزرگ ایران پدید آورد.»

وی افزود: «این پیروزی ارزشمند را به همه ملت شریف و قهرمان پرور ایران، بازیکنان عزیز تیم ملی، مربیان، کادر فنی و همه دست اندرکاران تیم ملی صمیمانه تبریک می‌گویم.»

معاون اول رئیس‌جمهوری ادامه داد: «ضمن دست مریزاد به بازیکنان عزیز تیم ملی کشورمان، موفقیت و پیروزی های بیشتر در این دوره از مسابقات را برای آنها از خداوند متعال خواستارم.»

این گزارش می‎افزاید؛ محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان نیز در اینستاگرام نوشت: «امشب ملی پوشان ایران «همت و غیرت ایرانی» را به نمایش گذاشتند. این برد شیرین گوارای ملت ایران.»

همچنین بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه پیروزی شیرین ملی پوشان فوتبال ایران در نخستین بازی خود در جام جهانی روسیه را به مردم ورزش دوست ایران شاد باش گفت و برای این قهرمانان ملی آرزوی موفقیت های بیشتر کرد.

سیدرضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک کشورمان در پی این پیروزی تاریخی، پیام تبریک صادر کرد. در این پیام آمده است: «ملت بزرگ ایران امروز دوجشن راهمزمان برگزار می کنند، فطر و فوتبال؛ پیش بسوی قله فوتبال جهان. با عزم راسخ و ساق های پر توان، قدرت خود را در روسیه نشان دادید یوزپلنگ های جوان ایران درود برغیرت وقدرت شما که کام ملت راشاد کردید.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی هم با صدور پیامی پیروزی تیم فوتبال ایران در نخستین مسابقه خود در بازیهای جام جهانی روسیه را تبریک گفت. لاریجانی در این پیام آورده است: «کسب پیروزی شیرین و درخشان جوانان دلیر کشورمان در اولین گام از بازی های جام جهانی روسیه و در روز مبارک عید سعید فطر باعث خوشحالی و مسرت ملت سرافراز ایران شد. غیرت و عزت فرزندان کشور به رخ جهانیان کشیده شد تا همگان شاهد افتخار آفرینی جوانان سلحشور ما باشند. این نتیجه شادی آفرین را به همه ملت بزرگ ایران، بازیکنان تیم ملی فوتبال و کادر فنی آن تبریک می گویم.»

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در صفحه توییتر خود در واکنش به برد تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیم ملی فوتبال مراکش در جام جهانی فوتبال نوشت: «برد شیرین تیم ملی فوتبال ایران در برابر مراکش حاصل بازی زیبا، هماهنگ و جوانمردانه فرزندان غیور ایران زمین بود و باعث امیدآفرینی در جامعه شد. این پیروزی را به ملت عزیز ایران، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال تبریک میگویم. معجزه فوتبال را نباید نادیده گرفت.»

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین گام از مسابقات جام جهانی روسیه را تبریک گفت. متن پیام محمدرضا تابش به این شرح است: «سپاس از فوتبالیست های خوش استیل، هوشمند و مقاوم و سرمربی و مربیان ارجمند تیم ملی فوتبال ایران که اولین قدم را در جام جهانی مقتدرانه برداشتند و با کسب پیروزی ارزشمند مقابل تیم قدرتمند مراکش دل های مردم قدرشناس و ورزش‌ دوست کشور را شاد نمودند. نصرت خداوند هماره بر مردم ایران و تیم ملی فوتبال مان در این آوردگاه جهانی جاری باد.»

انتهای پیام/