بازتاب پیروزی تیم ملی ایران مقابل مراکش در رسانه‌های خارجی
بازتاب پیروزی تیم ملی ایران مقابل مراکش در رسانه‌های خارجی

پیروزی ایران بر مراکش در میان رسانه‌های بین‌المللی بازتاب داشت.

به گزارش عصرتبریز، نشریه ورزشی اکیپ چاپ فرانسه با تیتر «ایران مراکش را در ثانیه‌های آخر به تله انداخت» نوشت: مراکش نتوانست طلسم پیروزی در اولین بازی‌اش در جام‌جهانی را بشکند. در حالی‌که ایران بازی را سخت شروع کرده بود و به خصوص در بیست دقیقه نخست تحت فشار بود، به لطف دفاع منسجم و یکپارچه که از ویژگی‌هایش به شمار می‌رود توانست دروازه‌ش را بسته نگه دارد و مراکش را ناکام بگذارد.

نشریه اکیپ همچنین با اشاره به بازی سردار آزمون نوشت: انتظار زیادی از «مسی‌ ایرانی‌ها» می‌رفت با این‌حال این مهاجم ۲۳ ساله نتوانست به انتظارات پاسخ دهد و با اشتباهات تکنیکی و از دست‌دادن‌ متعدد توپ شب خوبی نداشت. گرچه ممکن است این عملکرد حاصل فشار بازی اول در جام‌جهانی باشد.

نشریه فیگارو نیز در مطلبی با عنوان «فرصت‌طلبی ایرانی‌ها، فرصت‌سوزی مراکشی‌ها» نتیجه بازی را موفقیتی غیرقابل انتظار برای ایران و فرجامی بی‌رحمانه برای مراکش دانست و نوشت: درحالی‌که مراکش از نظر تکنیکی بالاتر نشان می‌داد و جریان بازی را در بسیاری از لحظات در دست داشت، این ایران بود که با دفاع منسجم حملات مقابل را سد کرد و توانست در نیمه دوم چندین موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کند و سرانجام با اشتباه وحشتناک مدافع مراکش به گل برسد.

این روزنامه فرانسوی همچنین نقش علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ایران، را در این پیروزی چشمگیر خواند و نوشت که او با واکنش‌هایش دروازه ایران را در مقابل هجوم بازیکنان مراکش در دفعات متعدد بسته نگه داشت.

انتهای پیام/