قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » موسسه تحقیقاتی مشترک دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد ارس راه اندازی می شود

عصر تبریز: معاون پژوهشی دانشگاه تهران گفت: با توجه به ظرفیت های بالقوه ارس برای سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های دانش بنیان، موسسه تحقیقاتی مشترک در این منطقه راه اندازی می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، ناصر معصومی در گفتگو با خبرنگار این سازمان گفت: در پی نامه و تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برای تقویت فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی موسسه مشترک در این راستا راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازدیدهای میدانی بیانگر وجود ظرفیت های فراوان و بسیار مهم سرمایه گذاری در حوزه های گسترده در این منطقه می باشد، افزود: در نشست مشترک با مدیران و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس و با تفاهم مشترک بر لزوم تقویت فعالیت ها تحقیقاتی و راه اندازی شرکت های دانش بنیان، همکاری های دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد ارس افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: در این نشست مباحث و پیشنهادهای مختلف از جمله ایجاد مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان، ایجاد بستر و زیرساخت های لازم برای ارتقاء فعالیت های آموزشی، ایجاد بستر مناسب برای تجاری سازی ایده ها و شناسایی افراد خلاق و نوآور و کارآفرین، ارایه مشاوره به سرمایه گذاران و ایجاد زمینه های مساعد کارآفرینی، امکان بهره مندی از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران در پروژه های مطالعاتی و پژوهشی در راستای ایفای نقش موثر در زمینه علمی و پژوهشی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقویت و گسترش فعالیت های پردیس ارس دانشگاه تهران گفت: وجود مراکز علمی مطرح و تاثیرگذار داخلی و خارجی از جمله دانشگاه تهران در منطقه آزاد ارس آینده علمی و اقتصادی این منطقه آزاد را تضمین می کند.

محمد حسن نژاد افزود: ارس با سرعت خوبی در مسیر توسعه قرار گرفته است و فعالیت مراکز علمی مطرح با بدنه علمی و تحقیقاتی کارآمد برای تحقق پیوند صنعت و دانشگاه و تجاری سازی ایده ها در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، سرعت و دقت انجام فعالیت ها و سرمایه گذاری ها در این منطقه مستعد را افزایش می دهد.

این نشست با حضور نماینده مردم مرند و جلفا، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس، معاون پژوهشی دانشگاه تهران و اعضای هیات رئیسه پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران برگزار شد.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی