افزایش آتش سوزی علف های هرز در تابستان/ لزوم رعایت ایمنی برای پیشگیری از حریق
افزایش آتش سوزی علف های هرز در تابستان/ لزوم رعایت ایمنی برای پیشگیری از حریق

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: با شروع فصل گرما یکی از وسیع ترین حریق هایی که از نظر آماری رتبه بیشتری در فصل تابستان دارد مربوط به آتش سوزی علف های هرز می باشد.

به گزارش عصرتبریز، آتش پاد داوود طالب‎نژاد افزایش تعداد آتش سوزی طبیعت و علف های هرز داخل شهر و خارج از شهر را نتیجه سهل انگاری و بی احتیاطی ها عنوان کرد و گفت: با شروع فصل گرما یکی از وسیع ترین حریق هایی که از نظر آماری رتبه بیشتری در فصل تابستان دارد مربوط به آتش سوزی علف های هرز می باشد که گاهی موجب خسارات سنگین می شود.

وی ادامه داد: در تابستان گرمای فصلی و کمبود آب و رطوبت موجب خشک شدن علف های هرز در سطح باغات و مزارع شده و در نهایت با کوچکترین بی احتیاطی دچار آتش سوزی می شوند و در این شرایط با وزش بادهای گرم و ملایم باعث سرایت آتش به سایر نقاط می گردد.

طالب نژاد با اشاره به اینکه عدم آشنایی کافی باغداران با اصول ایمنی در امر باغداری و عدم رعایت این اصول از سوی آنها گاهی باغات و مزارع را به ورطه نابودی می‎ کشاند، افزود: در بعضی مواقع عامل بروز بسیاری از آتش سوزی های باغات،جنگل و مراتع در اثر سهل انگاری و عدم آگاهی مردم رخ می دهدکه آتش زدن علف های هرز ،کاه و…. سبب بروز حریق های وسیعی در سطح باغات و مزارع و حتی جنگل و مراتع بر جای می گذارد که خسارات سنگینی را در بردارد.

وی تاکید کرد: آتش زدن علف های هرز گذشته از اینکه حاصلخیزی خاک را از بین می برد، باعث انهدام بافت خاک و کاهش ظرفیت نگهداری آب، رطوبت خاک و در نهایت مرگ زمین و خاک را به همراه دارد.

انتهای پیام/