ضرورت بازاریابی محصولات کشاورزی ایران در بازارهای جهانی
ضرورت بازاریابی محصولات کشاورزی ایران در بازارهای جهانی

نشست هیات اعزامی از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه با مدیران ارشد موسسه تحقیقات و توسعه کشاورزی وزارت کشاورزی مالزی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عصر، نشست هیات اعزامی از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه که متشکل از کارشناسان سازمان جهادکشاورزی استانهای تهران و آذربایجان‎شرقی و جمعی از اساتید دانشگاه شریف است با مدیران ارشد موسسه تحقیقات و توسعه کشاورزی وزارت کشاورزی مالزی در محل دفتر مرکزی این موسسه، برگزار شد.

این مرکز که تحت نظر وزارت کشاورزی دولت مالزی فعالیت می‎کند، مسئولیت بازاریابی محصولات کشاورزی مالزی در سطح بین‎الملل را دارد و از جایگاه مهمی در توسعه اقتصادی بخش کشاورزی مالزی برخوردار است.

در این نشست ابتدا سرپرست گروه اعزامی ایران، آقای حسین شاهباز با ابلاغ سلام گرم مسوولان حوضه دریاچه ارومیه به ملت شریف مالزی، بر آمادگی جهت همکاری پیرامون موضوعات مشترک مربوط به حوضه دریاچه ارومیه و محیط زیست دو کشور تاکید کرد.

سپس علیرضا آقا بالایی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تبریز و نماینده اتاق ایران در ستاد احیای دریاچه ارومیه با تاکید بر توسعه همکاری‎های اقتصادی، کشاورزی و تحقیقاتی، پیشنهاد بازاریابی محصولات کشاورزی ایران از طریق مرکز بازاریابی محصولات کشاورزی (Federal Agricultural Marketing Authority) را ارائه کرد.

همچنین در پایان این نشست با پیشنهاد آقا بالایی و استقبال مدیرکل موسسه فوق، یک تفاهمنامه برای همکاری‎های مشترک منعقد شد.

انتهای پیام/