مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از رقابت ۱۱۸۲ نفر در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، حسین توکلی در تشریح این خبر، گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور برای منتخبین المپیاد (شامل متمرکز و نیمه متمرکز) در روزهای پنجشنبه و جمعه، ۲۸ و ۲۹ تیر در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این المپیاد ۱۱۸۲ داوطلب در ۲۳ رشته با هم رقابت می‌کنند، از میان شرکت‌کنندگان این المپیاد ۳۵۶ نفر از طریق المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار شد و ۸۲۶ نفر از مناطق ده‌گانه دانشگاهی حضور دارند.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: بنیاد ملی نخبگان تسهیلاتی را برای برگزیدگان این المپیاد در نظر گرفته است، همچنین ۱۵ نفر اول این المپیاد بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شوند.

توکلی اضافه کرد: کارت ورود به جلسه آزمون‌های المپیاد از روز گذشته ۲۴ تیر از طریق سایت واحد المپیاد دانشجویی کشور در دسترس قرار گرفته است و داوطلبان می‌توانند تا روز سه‌شنبه ۲۶ تیر کارت خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: برنامه آزمون­‌ها و آدرس خوابگاه­‌ها و اسامی منتخبین المپیاد از طریق همین سایت در اختیار داوطلبان قرار گرفته و خوابگاه‌­ها از صبح روز چهارشنبه ۲۷ تیر پذیرای دانشجویان است.

انتهای پیام/