وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بنده هنوز به برجام افتخار می‎کنم که توانست حقانیت و صداقت جمهوری اسلامی ایران را در عرصه بین‎المللی آشکار سازد.

به گزارش عصرتبریز، علی ربیعی شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن در تبریز بابیان اینکه تحریم ها از بدو پیروزی انقلاب اسلامی وجود دارند، اظهار کرد: دولت برای مقاوم‎سازی جامعه در برابر تحریم ها برنامه های منسجم در نظر دارد.

وی افزود: جامعه تولید محور همیشه در مقابل جامعه رانت محور قرار داشته است؛ در حال حاضر نیز شرایط برای سوق دادن جامعه به جامعه‎ای تولید محور فراهم است شاید اینگونه فکر شود که روزهای سختی در پیش داریم اما می‎توانیم با اصلاح ساختارها، جایگاه ایران را در بازار جهانی ارتقاء دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مخالف واژه بحران هستم، گفت: بحران وقتی شکل می‎گیرد که نسبت بین مشکلات و ظرفیت های جامعه بیشتر باشد ولی خوشبختانه در کشور ما ظرفیت ها بیش از مشکلاتی است که داریم به همین خاطر معتقدم در شرایط بحرانی نیستیم.

ربیعی تصریح کرد: فشارهای اقتصادی و تحریم هایی که حال با آنها گریبانگیر هستیم تنها در کوتاه مدت می تواند به صنعت کشور ما فشار وارد سازد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ممنوعیت واردات برخی کالاهای غیرضروری و لوکس به کشور همانند کسب موفقیت در عرصه اقتصادی است، گفت: معتقدیم با سیستم های سوداگر نمی‎توانیم از شرایط فعلی عبور موفقی داشته باشیم در حالی که بیش از هر چیزی برای عبور موفقیت آمیز ار مشکلات اقتصادی باید کنار هم باشیم و فضای کسب و کار را بهبود بخشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تنش های بین‎المللی و داخلی در بحث برجام، افزود: بنده هنوز به برجام افتخار می‎کنم که توانست حقانیت و صداقت جمهوری اسلامی ایران را در عرصه بین‎المللی آشکار سازد.

ربیعی تصریح کرد: تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا و حتی خود ترامپ برای کشور فرصت است چراکه بر حسب تهدیدات واهی او باید سیاست هایی اتخاذ کنیم تا جامعه به سمت تولید سوق پیدا کرده و در شرایط اقتصادی مناسب قرار گیرد.

انتهای پیام/