وزارت آموزش و پرورش به دنبال ایجاد زیرساخت‌های اجرای سند تحول باشد؛ نه بهانه جویی
وزارت آموزش و پرورش به دنبال ایجاد زیرساخت‌های اجرای سند تحول باشد؛ نه بهانه جویی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید برا اجرای صحیح و دقیق سند تحول آموزش و پرورش، عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش برای اجرایی نکردن سند تحول بهانه جویی نکند.

به گزارش عصرتبریز، ضیاءالله اعزازی ملکی با تأکید بر اجرای همه جانبه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اظهار کرد: برای اجرای مفاد سند تحول یکی از ضرورت‌ها، آماده سازی کادر آموزشی در مدارس است لذا در این زمینه وزارت آموزش و پرورش باید برنامه داشته باشد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی و مورد تأیید مجلس بوده و لازم الاجرا است، افزود: آموزش و پرورش در مقطع کنونی باید مقدمات اجرای این مهم را فراهم می‌کرد نه اینکه امروز به بهانه فراهم نبودن زیرساخت‌ها از اجرای سند سر باز زند.

وی با بیان اینکه آماده سازی معلمان از طریق کلاس‌ها و آموزش‌های ضمن خدمت امکان پذیر بوده و بهتر است که آموزش و پرورش از همین تابستان اقدامات آموزشی خود را آغاز کند، اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از ضرورت‌های اجرای سند تحول، تغییر محتوای کتب درسی است معلمان برای تدریس این تغییر محتوا اقدام کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه کمیسیون متبوعش از وزارت آموزش و پرورش در خصوص میزان اجرای مفاد سند تحول بنیادین گزارشی مستند و جامع می‌خواهد، افزود: کمیسیون این موضوع را یک ضرورت می‌داند و پیگیر اجرایی شدن آن است.

انتهای پیام/