ممنوعیت واردات فرصتی برای حمایت از تولید داخلی است/ بازرسی از واحدهای صنفی هدفمند شود
ممنوعیت واردات فرصتی برای حمایت از تولید داخلی است/ بازرسی از واحدهای صنفی هدفمند شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ممنوعیت واردات ۱۴۰۰ قلم کالا از سوی دولت، گفت: این تصمیم فرصتی برای حمایت از تولید داخلی است و نباید بهانه‌ای برای افزایش‌های غیرمنطقی در قیمت برخی اقلام شود.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان، با اشاره به اینکه لوازم خانگی یکی از کالاهایی است که واردات آن ممنوع شده است، افزود: ممنوعیت واردات لوازم خانگی موجب افزایش قیمت کالای خارجی شده و برخی تولیدکنندگان داخلی نیز به همین بهانه قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند که منطقی نیست.

وی با اشاره به بازرسی از ۱۷ هزار واحد صنفی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، گفت: میزان رضایت‌مندی مردم از وضعیت بازار نشان می‌دهد که باید در جهت‌گیری و اولویت‌بندی این واحدها جهت بازرسی تجدید نظر شود.

خدابخش تأکید کرد: بازرسی‌ها باید به صورت هدفمند انجام شده و واحدهایی که بیشتر با معیشت مردم در ارتباط هستند در اولویت بازرسی قرار گیرند تا اثرات آن برای مردم رضایت‌بخش باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه باید وضعیت بازار را پیش‌بینی کنیم و با اتخاذ تدابیر لازم، مانع از گران شدن اقلام مصرفی مردم شویم، گفت: نباید بعد از اتفاق، دورم هم جمع شویم و برای رفع مشکلات به وجود آمده چاره‌اندیشی کنیم.

وی، ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی را فرصت مناسبی برای تولید و اشتغال از سوی بخش خصوصی دانست و افزود: افزایش قیمت باید با نظارت کمیسیون‌های تخصصی تعیین قیمت باشد تا مردم و تولیدکنندگان متضرر نشوند.

انتهای پیام/