حیات هر کشور وابسته به اطلاعات آن است
حیات هر کشور وابسته به اطلاعات آن است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه فعالیت سربازان گمنام امام زمان (عج) را ارج می‌نهیم، گفت: حیات هر کشور وابسته به اطلاعات آن است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در جلسه شورای اداری استان که با حضور سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات برگزار شد، اظهار کرد: سازمان‌های اطلاعاتی به عنوان نهادهای قانونی وظیفه‌ی مقابله با تهدیدات و آسیب‌های دشمنان نظام را برعهده دارند.

وی ادامه داد: هدف تشکیلات اطلاعاتی در نهایت تأمین منافع کشور بوده و این مهم با تأثیرگذاری در سیاست و خط مشی‌ها  انجام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تأمین اطلاعات و مشاوره ارزشمند به سیاست‌مداران مهم است، تأکید کرد: وزارت اطلاعات نظام جمهوری اسلامی ایران در خدمت مردم بوده و پشتوانه اصلی آن را مردم تشکیل می‌دهند؛ به طوری که گزارش‌های مردمی بستر کاری وزارت اطلاعات را فراهم کرده و کارمندان این وزارت با پردازش گزارش‌ها، امنیت را برقرار می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی خیلی فراوان است، خاطرنشان کرد: بنده در بازدید اخیر از پاساژ بهارستان و گفت‌وگو با اصناف خیابان ارتش شاهد گلایه‌‍شان از وضعیت اقتصادی و نگرانی آنان از آینده‌ی کشور بودم.

آل‌هاشم تصریح کرد: مردم تبریز و اصناف همه مومن و علاقه‌مند به رهبر انقلاب هستند، ولی در فشار قرار دارند.

وی با اشاره به اختصاص ارز دولتی به سفرهای خارجی، خاطرنشان کرد: دولت برای سفر به کشورهایی نظیر ترکیه ۵۰۰ یورو و سفر به کشورهای دور همچون تایلند ۱۰۰۰ یورو می‌پردازد که مسافران با فروش این ارز در بازار آزاد درآمد خوبی کسب می‌کنند، به تعبیری دیگر دولت برای سفر مردم به تایلند یارانه ارزی پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی از برگزارکنندگان تورهای مسافرتی از اختصاص ارز مسافرتی سوء استفاده می‌کنند، گفت: برخی دیگر نیز با راه اندازی مسافرت‌های کاذب سودهای کلانی از فروش ارز مسافرتی در بازار آزاد، به جیب می‌زنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در ارتش زیر نظر دکتر علوی فعالیت می‌کردم، گفت: نوع رفتار با مدیران زیردست و اخلاق مداری ایشان درس بزرگی به بنده داد و اکنون باید مدیران نیز با الگوگیری از نوع رفتار دکتر علوی، با زیر دست‌هایشان رفتار کنند.

وی با قدردانی از تلاش‌های مدیرکل سابق اطلاعات استان و آرزوی موفقیت برای مدیرکل جدید، خاطرنشان کرد: خیلی‌ها از توانمندی‌ مدیر کل جدید تعریف کردند که امیدوارم موفق شوند.

انتهای پیام/