ضرورت توجه مسئولان به شادی عمومی/ حمایت از هنرمندان تزریق شادی به جامعه را در پی دارد
ضرورت توجه مسئولان به شادی عمومی/ حمایت از هنرمندان تزریق شادی به جامعه را در پی دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: هنرمندان نقش بسیار موثری در ایجاد تسهیلات برای مردم به منظور استفاده بیشتر از اتفاق‌های فرهنگی دارند چراکه حمایت آن‌ها تزریق شادی به جامعه را در پی دارد.

به گزارش عصرتبریز محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اقدام برخی از هنرمندان مبنی بر کاهش قیمت کنسرت‌های موسیقی با هدف استفاده اقشار بیشتر جامعه از این اتفاق فرهنگی و هنری، گفت: اگرچه دست به کار شدن شخصی هنرمندان اتفاق قابل تقدیری است که می‌تواند گوشزدی برای مسئولان به جهت توجه بیشتر به این مهم باشد اما لازم است مسئولان فرهنگی و هنری کشور ایده‌ها و برنامه‌هایی برای ارائه تسهیلات و حمایت‌های به جامعه به منظور استفاده بی‌دغدغه‌تر از اتفاق‌های فرهنگی و هنری داشته باشند تا در شرایط خاص و بد اقتصادی مردم ناچارا بیش از این از تماشای کنسرت، فیلم، تئاتر یا خرید کتاب و… فاصله نگیرند.

نقش موثر هنرمندان در ایجاد تسهیلات به منظور استفاده بیشتر مردم از رخدادهای فرهنگی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: هنرمندان نقش بسیار موثری در ایجاد تسهیلات برای مردم به منظور استفاده بیشتر از اتفاق‌های فرهنگی دارند چراکه حمایت آن‌ها تزریق شادی به جامعه را در پی دارد.

وی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس کم و کیف این مسئله را طی جلساتی با مسئولان فرهنگی بررسی خواهد کرد، اضافه کرد: حمایت دولت و هنرمندان صرفا مالی معنا نمی‌شود، این حمایت شامل بسته‌ای از ایده‌ها برای شاد کردن جامعه از طریق ارائه برنامه‌های هنری است.

رفتار منصفانه برخی از گروه‌های هنری در کاهش قیمت بلیت‌ها به دیگران تسری پیدا کنند

سعیدی اظهار کرد: امیدوارم رفتار منصفانه برخی از گروه‌های هنری در کاهش قیمت بلیت‌ها به دیگر گروه‌ها نیز تسری پیدا کند و دولت نیز با گذاشتن سالن‌های ارزان در اختیار آن‌ها از هنرمندان حمایت کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه توضیح داد: متاسفانه در اغلب شهرستان‌ها که فاقد تالار استاندارد برای برگزاری کنسرت هستند اجراهای زنده در بدترین سالن‌های ورزشی اجرا می‌شود اما معمولا قیمت بلیت‌ها همان قیمتی است که در سالن‌های ویژه کنسرت تهران به فروش می‌رسد، به همین دلیل کاهش قیمت بلیت‌ها اقدام قابل تقدیری است ضمن آنکه دستگاه‌های فرهنگی می‌توانند با گروهایی که با قیمت‌های گران و خدمات پایین برنامه‌ای را اجرا می‌کنند، برخورد کنند.

انتهای پیام/