پروژه چند ۱۰ میلیارد تومانی تراکتور در راه است
پروژه چند ۱۰ میلیارد تومانی تراکتور در راه است

جذب دو بازیکن ملی پوش جدید برای تراکتوری ها هزینه ای گزاف خواهد داشت.

به گزارش عصرتبریز، اشکان دژاگه و مسعود شجاعی دو بازیکن سرشناس فوتبال ایران که سال هاست در تیم ملی جایگاهی ثابت دارند چندی پیش به عضویت تیم تراکتورسازی تبریز در آمدند. جذب این دو بازیکن از سوی باشگاه تراکتورسازی، یکی از بزرگترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال ایران را رقم زد. این دو بازیکن با توجه به سابقه طولانی بازی در اروپا با مبالغی قابل توجه به تیم تبریزی پیوستند که این مبالغ با توجه به سابقه آن ها کاملا معقول به نظر می رسد. با توجه به شرایط فعلی موجود در فوتبال ایران که انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان در آن انجام نمی گیرد، عصر تبریز نیز از انتشار مبلغ قرارداد این دو بازیکن خودداری می کند. طی هفته های اخیر اما خبرهایی منتشر شد مبنی بر حضور رامین رضاییان و احسان حاج صفی در تیم تراکتورسازی که این خبر بازتاب های بسیاری به دنبال داشت.

با توجه به شرایط فعلی حاج صفی و رضاییان و درخشش هر دو بازیکن در جام جهانی ۲۰۱۸ باید هر دو را جزو برترین های حال حاضر فوتبال ایران بنامیم. احسان و رامین فصل گذشته را در فوتبال اروپا بازی کردند و برای بازگشت به فوتبال ایران بایستی مبالغی قابل توجه به آنها داده شود. سایت ترانسفر مارکت به عنوان معتبرترین مرجع ارزش گذاری بازیکنان فوتبال دنیا ارزش ۱ میلیون یورویی برای رضاییان و ۱٫۵ میلیون یورویی برای حاج صفی تعیین کرده است. به این ترتیب باشگاه تراکتورسازی برای جذب این دو بازیکن پروژه ای چند ۱۰ میلیارد تومانی در پیش خواهد داشت.

با توجه به سه تصویر بالا کافی است دست به ماشین حساب شده و با چند ضرب ساده هزینه پروژه جذاب تراکتوری ها برای جذب احسان حاج صفی و رامین رضاییان را تخمین بزنید. ۱۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ارزش فعلی رامین رضاییان و ۱۸٫۷۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان نیز ارزش فعلی احسان حاج صفی در سایت ترانسفر مارکت است. این یعنی دو بازیکن یاد شده چیزی حدود ۳۰ میلیارد تومان در حال حاضر قیمت دارند. بی شک در صورت عقد قرارداد با این دو بازیکن از سوی باشگاه تراکتورسازی این مبلغ به آنها پرداخت نخواهد شد ولی هر مبلغ دیگری نیز پرداخت شود در همین محدوده خواهد بود. با توجه به اینکه تراکتوری ها در جذب اشکان دژاگه و مسعود شجاعیان مشکلی از این بابت نداشتند به نظر نمی رسد در جذب دو بازیکن دیگر تیم ملی نیز مشکل مالی باعث بیخیال شدن آنها شود.

انتهای پیام/