دانشگاه تبریز همواره نقش کلیدی در تحولات سیاسی و اجتماعی ایران داشته است
دانشگاه تبریز همواره نقش کلیدی در تحولات سیاسی و اجتماعی ایران داشته است

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه تبریز همیشه نقش کلیدی در تحولات و توسعه‌های سیاسی اجتماعی ایران داشته است.

به گزارش خبرنگار عصر، ابراهیم خدایی امروز در آیین بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه تبریز، اظهارکرد: رشد و توسعه علمی کشور مدیون دانشگاه‌ها بویژه دانشگاه تبریز بعنوان یکی از قطب‌های علمی کشور است.

وی افزود: این دانشگاه توانسته در توسعه‌ی آموزش عالی در خطه آذربایجان بعنوان محور اصلی توسعه عمل کند و دانشگاه‌های متعددی در آذربایجان‌شرقی از بطن دانشگاه تبریز ایجاد شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دانشگاه تبریز بعنوان دومین دانشگاه کشور و جز یک درصد دانشگاه‌های کشور بوده و همیشه نقش کلیدی در تحولات و توسعه‌های سیاسی اجتماعی ایران داشته است.

خدایی با اشاره به اینکه سهم جمعیت ایران از دنیا یک درصد است، تصریح کرد: تولیدات علمی ما ۱/۸۸ درصد کل تولیدات علمی جهان و در سه سال گذشته در رتبه ۱۵ کشورهای تولیدکننده علم قرار گرفته‌ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استناد به مقالات پرکیفیت ایرانی زیاد بوده و سهم مقالات تولیدی ایران نیز ۲/۸۸ مقالات جهان است اما این آمار به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و باید این علم در رشد و توسعه کشور نقش داشته باشد که این امر همت مضاعف مسوولان و دانشگاهیان را می‌طلبد.