تولید کالای با کیفیت در گرو توجه به راهبرد اقتصاد مقاومتی است
تولید کالای با کیفیت در گرو توجه به راهبرد اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه با تمام توان از تعاونی های دانش بنیان حمایت می کنم، گفت: تولید کالای با کیفیت ایرانی در گرو توجه به راهبرد اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار تعاونگران برتر استان با بیان اینکه با تمام توان از تعاونی های دانش بنیان حمایت می کنم، اظهارداشت: تولید کالای با کیفیت ایرانی در گرو توجه به راهبرد اقتصاد مقاومتی است که جوانان صاحب علم و دانش در قالب تعاونی های دانش بنیان در آن ها ایفای نقش می کنند.

وی افزود: تعاونی ها به عنوان بنگاه های اقتصادی مردم نهاد با سرمایه مردم، برای مردم و با مدیریت مردم فعالیت می کنند که در این میان تعاونگران دانش بنیان که با نقش آفرینی جوانان مدیریت می شود افتخار کشور هستند.

آل هاشم گفت: ماهیت بخش تعاون به گونه‌ای است که با استفاده از سرمایه‌های خرد شکل‌ می‌گیرد و بر اساس عموم تئور‌ی‌های اقتصادی مدرن موجود، تجمیع سرمایه از طریق جذب سرمایه‌های خرد دارای بیشترین میزان درجه مقاومت در مقابل تکانه‌های اقتصادی است.

وی رشد اقتصادی، فقرزدایی، اشتغال مولد، یکپارچگی اجتماعی را از اهداف شکل گیری تعاونی ها عنوان و بیان کرد: نیاز کشور به اشتغالزایی مولد، تولید محصول با کیفیت همراه با بازارسازی و سوق دادن فعالیت‌های تولیدی به سوی مردم نهاد شدن، ضرورت توجه به توسعه بخش تعاون را دو چندان کرده است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: تعاونی‌ها به عنوان تشکل‌های اقتصادی و اجتماعی دارای توان و ظرفیت لازم برای سازماندهی اقشار و گروه‌های مختلف مردمی در جهت ایجاد توسعه انسانی پایدار است.

آل هاشم با بیان اینکه تعاون از بی عدالتی های اجتماعی جلوگیری می کند، تاکید کرد: تعاونی ها گره گشای مشکلات مردم در حوزه های مختلف هستند و یکی از اساسی ترین، منطقی ترین و بنیادی ترین مسئله برای استقرار عدالت شکل گیری تعاونی ها می باشد.

وی بخل، حسادت و خود بزرگ بینی را از موانع موفقیت تعاونی ها دانست و خاطرنشان کرد: برای افزایش رزق و روزی، ارتقا نشاط و امید اجتماعی و عمل به سیره ائمه معصومین در راستای کمک به همنوعان باید کارهای اقتصادی را در قالب تعاونی ها سامان داد.

انتهای پیام/