پاسداری از مرزهای اعتقادی مردم مهمتر از حراست از مرزهای فیزیکی است
پاسداری از مرزهای اعتقادی مردم مهمتر از حراست از مرزهای فیزیکی است

وزیر اطلاعات ضمن تاکید بر لزوم توجه بیشتر به نسل جوان گفت: رفتار کریمانه و بامحبت لازمه تبلیغ دین است.

به گزارش عصرتبریز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، حجت الاسلام سید محمود علوی، امروز یکشنبه (۱۸ شهریور) در همایش طلایه داران تبلیغ که در امامزاده عبدالله(ع) گرگان برگزار شد، وزارت اطلاعات را حافظ امنیت مردم دانست و اظهار کرد: مردم می توانند با ستاد مردمی در استانها و تلفن ۱۱۳ در ارتباط باشند و یا اخبار را از طریق سایت دنبال کنند.

وی با بیان این که آشنایی با معارف اسلامی، انسان را در جایگاه بسیار بالایی قرار می دهد، افزود: امروز خطرات در جنبه های مختلف کشور ما را تهدید می کند و یکی از مهمترین باورهای دینی مردم حراست از مرزهای اعتقادی است که از مرزهای جغرافیایی هم مهمتر است.

علوی با بیان این که اثرگذاری آیات و روایات در جامعه بیشتر است، افزود: کار علما تبلیغ معارف اسلامی است و ما با ورود به حوزه علمیه این مسئولیت را بر عهده گرفتیم. علما و روحانیون باید در منبرها به سراغ آیات و روایات الهی و سیره ائمه معصومین علیه السلام بروند.

علوی ضمن گلایه از این که برخی روحانیون در سخنان خود از آیات و احادیث استفاده نمی کنند، گفت: مردم از طلبه و روحانیت تبلیغ دین و ترویج معارف الهی را می‌خواهند. تبلیغ باعث رشد جامعه و مانع لغزش است.

وی ریشه بسیاری از گرفتاری ها و فتنه ها را در سرکشی نفسانی دانست و گفت: باید با کار، اخلاق خوب و در سایه تواضع بر مردم اثر بگذاریم. اخلاق خود باعث جذب جامعه می شود، باید روی مسئله دشمن‌شناسی با بصیرت افزایی کار کنیم و عمق آگاهی مردم را افزایش دهیم.

علوی ضمن تاکید بر لزوم توجه بیشتر به نسل جوان خاطر نشان کرد: رفتار کریمانه و بامحبت لازمه تبلیغ دین است، اسلام آمده برای اینکه دشمنی‌ها را تبدیل به دوستی کند حتی با افراد غیر مسلمان باید رفتار محسنانه و نیکوکارانه داشته باشیم.

انتهای پیام/