دانشگاه فرهنگیان زیربنای تعلیم و تربیت در کشور است
دانشگاه فرهنگیان زیربنای تعلیم و تربیت در کشور است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان زیربنای تعلیم و تربیت در کشور است، گفت: دانشگاه فرهنگیان نیازمند حمایت است.

به گزارش خبرنگار عصر، محمداسماعیل سعیدی پیش از ظهر امروز در آئین معارفه سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی اظهارکرد: مقام معظم رهبری معمولا در اکثر مناسبت‌ها افراد وابسطه به آن دستگاه را به‌حضور می‌پذیرند اما اهمیت دانشگاه فرهنگیان در حدی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اردیبهشت ماه امسال به‌مناسبت هفته‌ی معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور و به ایراد سخنرانی پرداختند و این نشان از اهمیت دانشگاه فرهنگیان است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس اکثر رزمندگان و شهدای فرهنگی‌مان از بین پرنسل تربیت معلم بودند این بدان معناست که تربیت معلم، تربیت‌کننده کسانی بود که هم عاشق تعلیم و هم عاشق دفاع از اسلام و این مسیر و اهداف متعالی آن بودند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان زیربنای تعلیم و تربیت در کشور است، گفت: از این مجمو‌عه و کسانی که از آن فارغ‌التحصیل شده و به مدارس می‌‌روند آنطور که شایسته بود، حمایت نشده است.

سعیدی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان نیازمند حمایت است تا شأن و منزلت دانشگاهی خود را حفظ کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که در سایه عنایت خداوند متعال شاهد تحولی شگرف در نظام آموزشی کشور باشیم.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات رحیم بدری رئیس پیشین دانشگاه فرهنگیان تجلیل و اسداله خدیوی بعنوان رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی معرفی شد.

انتهای پیام/م