سهم مسائل داخلی در التهاب بازار ارز بیش از سهم خارجی‎ها است
سهم مسائل داخلی در التهاب بازار ارز بیش از سهم خارجی‎ها است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید علت ۷۰ درصد التهاب در بازار ارز داخلی است.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپورعلیشاهی با اشاره به گزارش مرکز حراست بانک مرکزی در خصوص ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارز، اظهار داشت: هنوز این گزارش برای مطالعه به دست نمایندگان نرسیده است، اما در باره مشکلات پیش آمده در شبکه ارزی به مسائل داخلی بر می گردد، در حال حاضر درگیر جنگ اقتصادی، رسانه ای و تبلیغاتی هستیم.

برای مقابله با جنگ اقتصادی زره ای نداریم

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد:با وجود اینکه می دانیم در جنگ حضور داریم اما برای هیچ کدام از آنها زره لازم را نه تهیه کردیم، نه پیش بینی می کنیم و نه داریم، وقتی ابزار مقابله با آنها را نداریم اهمیتی ندارد عوامل داخلی و خارجی چه نقشی در التهاب دارند.

فرآیند التهاب بازار ارز از سال ۸۶ آغاز شده است

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: التهاب بازار ارز یک فرآیند است که از سال ۸۶ آغاز شد و امروز به صورت دمل چرکی سرباز کرده است، بعد از شکل گیری فرآیند التهاب ارزی، مسائل داخلی و خارجی، مدیریت نادرست ارزی، بخشنامه های متعدد و انواع و اقسام تصمیم گیری ها لحظه ای به این امر دامن زد.

سهم ۷۰ درصدی مسائل داخلی در التهاب بازار ارز

وی تاکید کرد: می توان گفت نقش مسائل داخلی در التهاب بازار ارز ۷۰ درصد است، حتی اگر عنوان کنیم مسائل خارجی است، باید راه کار ارائه کرد.

آقاپور، با اشاره به سیل انتقادها بیان داشت: در ایران همه منتقد شده اند کاش همه بعد از نقد راه کار ارائه دهند و همراه و همیار باشند نقد بدون ارائه راه کار بی نتیجه است، شعارزدگی و نقادی یا به قولی گرد گویی می کنیم  در حالی که باید راه کار باشیم و کار انجام دهیم.

کمیسیون گزارش بانک مرکزی را بررسی می کند

نایب رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از تعطیلی مجلس در اول مهرماه کمیسیون اقتصادی گزارش مرکز حراست از التهاب بازار را بررسی می کند.

انتهای پیام/