نشست سران روسیه و ترکیه گامی مهم برای زدودن تروریست‎ها از منطقه است
نشست سران روسیه و ترکیه گامی مهم برای زدودن تروریست‎ها از منطقه است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نشست سران دو کشور روسیه و ترکیه و اعلام توافق حاصل شده پیرامون چگونگی حل و فصل مسئله ادلب در سوریه گامی مهم و اساسی در زدودن بقایای تروریست‌ها در سوریه است.

به گزارش عصرتبریز، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه درحاشیه مراسم رونمایی از اسناد نقش وزارت خارجه در دفاع مقدس در جمع خبرنگاران در خصوص توافق میان ترکیه و روسیه بر سر ایجاد منطقه ای غیر نظامی در ادلب سوریه اظهار داشت: از این نشست و تفاهمات بین روسیه و ترکیه درباره ادلب استقبال می کنیم.

وی گفت: ما همواره در جریان تحولات سوریه و در مشورت های مستمر بین سه کشور قرار داشتیم و موضوعات بدون اطلاع دیگری انجام نشده است.

قاسمی افزود: امیدواریم این تفاهم و اتفاقات پیش رو که موفقیت دیپلماسی است به نتایج خوبی در ادلب برسد و شاهد سوریه جدیدی باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از توافق بدست آمده میان دو کشور ترکیه و روسیه در نشست سوچی در خصوص وضعیت خاص ادلب که در پی اجلاس سه جانبه سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه در تهران صورت گرفت اظهار داشت: نشست سران دو کشور روسیه و ترکیه و اعلام توافق حاصل شده پیرامون چگونگی حل و فصل مسئله ادلب در سوریه گامی مهم و اساسی در زدودن بقایای تروریست ها در سوریه است که می تواند از طریق مساعدت های مورد نیاز برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه و در نظر گرفتن تمام جوانب انسان دوستانه، به روند استقرار صلح در سوریه و پایان بخشیدن به حیات گروه های تروریستی در این کشور کمک کند.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: توقف هرگونه خشونت و خونریزی در عین پاکسازی منطقه از تروریسم مستقر در این نقطه از اساسی ترین و اصولی ترین ارکان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

قاسمی در پایان اظهار داشت: امیدواریم نتایج اجلاس سوچی بتواند در چارچوب روند مثبت و موفق آستانه و در ادامه مسیر اجلاس اخیر تهران و تلاش های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران، هر چه سریعتر به حل و فصل مصایب مردم سوریه و تسریع در پاکسازی این کشور از حضور نیروهای خشونت گرا با رعایت جنبه های انسانی، نقش موثری داشته باشد.

انتهای پیام/