نقش آتش نشانان در آرامش و امنیت جامعه کمتر از رزمندگان نیست
نقش آتش نشانان در آرامش و امنیت جامعه کمتر از رزمندگان نیست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی آتش نشانان را جزو محبوب ترین افراد جامعه در بین مردم خواند و گفت: نقشی که آتش نشانان عزیز در ایجاد آرامش جامعه دارند، کمتر از نقش رزمندگان اسلام و دفاع مقدس نیست.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ظهر پنجشنبه به مناسبت روز آتش نشانی در دیدار با جمعی از پرسنل آتش نشانی تبریز، اظهارکرد: آتش نشانان افرادی هستند که داوطلبانه این مسئولیت را به عهده گرفته و این شغل چیزی جز ایثار و فداکاری و از جان گذشتگی نیست.

وی افزود: در حادثه پلاسکو تهران همه دیدند که آتش نشانان چگونه مظلومانه و در جهت نجات جان هموطنان، جان خود را از دست دادند.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: آتش نشانان با نجات هموطنان، آرامش و امنیت را به جامعه هدیه می دهند و این کار بسیار مهم و ارزشمند است چراکه افرادی که مثلا در آتش گرفتار می شوند، نجات جان خود را مدیون فداکاری آتش نشانان هستند.

آل هاشم آتش نشانانی را از مشاغل سخت اما با اجری بالا دانست و گفت: کسی که جان خود را برای نجات جان دیگران به نظر بیاندازد و به مردم نفع برساند، محبوب ترین مردم می شود و پیامبر اکرم (ص) نیز در این خصوص فرموده اند که محبوب ترین شما نزد مردم کسی است که نفع و خیر او به مردم بیشتر باشد.

وی ضمن گرامیداشت تقارن سالروز دو حادثه شکست حصر آبادان و بمباران آتش نشانی آبادان که روز آتش نشانی نام گرفته است، عنوان کرد: خدمات ارزشمند آتش نشانان در واقع به مانند جانفشانی های رزمندگان دوران دفاع مقدس است و نقشی که آتش نشانان عزیز در ایجاد آرامش جامعه دارند، کمتر از نقش رزمندگان اسلام و دفاع مقدس نیست.

آل هاشم در خاتمه گفت: از همه کسانی که در آتش نشانی ها به مردم خدمت می کنند تشکر و قدردانی می کنم.

انتهای پیام/