مسئولان میراث فرهنگی پاسخگوی ضعف خدمات‌دهی موزه‌ها در روز جهانی گردشگری باشند
مسئولان میراث فرهنگی پاسخگوی ضعف خدمات‌دهی موزه‌ها در روز جهانی گردشگری باشند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از نحوه خدمات‌دهی موزه‌ها و ممانعت از ورود مردم به مجموعه‌های تاریخی در روز جهانی گردشگری انتقاد کرد.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی با انتقاد از رویکرد موزه‌ها در روز جهانی گردشگری (پنجشنبه، ۵ مهر) و نحوه خدمات‌دهی آنها به مراجعه‌کنندگان گفت: یکی از مشکلات حوزه گردشگری این است که متاسفانه در موضوعات بسیار مهم مرتبط با این حوزه و به خصوص اتفاقات و رویدادهای بین‌المللی همچون روز جهانی گردشگری به صورت جدی ورود نمی‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: در روز جهانی موزه و گردشگری باید از سوی مسئولان ذی‌ربط به مدیران موزه‌ها ابلاغ می‌شد که ساعات کاری را تغییر دهند، آمادگی لازم برای پذیرایی از مراجعان را داشته باشند و در برخورد با مردم به سمت افزایش آگاهی‌دهی و اطلاع‌رسانی حرکت کنند.

صرف رایگان کردن موزه‌ها کافی نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صرف رایگان کردن موزه‌ها در روز جهانی موزه و گردشگری کافی نیست، ادامه داد: باید به‌گونه‌ای رفتار می‌شد که حتی کسانی که در آن روز به قصد بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی از منازل خود خارج نشده بودند، با دیدن برنامه‌هایی که در سطح شهر پیش‌بینی شده بود یا نصب بنرها و بیلبوردها متوجه این موضوع می‌شدند و توجه آنها جلب می‌شد.

وی تاکید کرد: حتی مسئولان باید به مناسبت این روز در خارج از کشور هم برنامه‌هایی اجرا می‌کردند تا توجه مردم سایر کشورها به ظرفیت گردشگری ایران جلب شود.

چرا از ورود مراجعه‌کنندگان در روز جهانی گرشگری به مجموعه‌های تاریخی جلوگیری شد؟

سعیدی با اشاره به ازدحام جمعیت در مقابل در ورودی موزه‌ها و کاخ‌ها و انتقاد از ممانعت مسئولان حراست از ورود مردم به مجموعه‌ها در ساعت ۳ بعد از ظهر، توضیح داد: به همین دلیل است که مجلس به دنبال تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه است تا مسئولان آن در قبال عملکرد و رویکردهای مدیریتی خود به مجلس پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: این اتفاقات نقطه ضعفی در عملکرد مدیران و مسئولان ذی‌ربط است و باید پاسخگو باشند؛کمیسیون فرهنگی هم این اتفاقات را پیگیری کند که چرا از ورود مراجعه‌کنندگان در روز جهانی گردشگری به مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی جلوگیری شده است و ساعت کاری خود را تغییر ندادند.

انتهای پیام/