حضور پلیس زن در کشور یک ضرورت جدی است/ لزوم ارتقاء شغلی و امکانات پلیس‌های زن
حضور پلیس زن در کشور یک ضرورت جدی است/ لزوم ارتقاء شغلی و امکانات پلیس‌های زن

عضو ناظر مجلس در شورای عالی اداری کشور با بیان اینکه حضور پلیس زن در کشور یک ضرورت جدی است گفت: متاسفانه در برخی از شهرستان‌ها پلیس زن کم داریم در حالی که در بسیاری از موارد باید یک خانم پلیس حضور داشته باشد.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی ضمن تبریک به پلیس‌های زن به مناسبت روز نیروی انتظامی و لزوم ارتقاء امکانات برای پلیس‌های زن کشور گفت: حضور پلیس زن در کشور یک ضرورت جدی است حتی متاسفانه ما در برخی از شهرستان‌ها پلیس زن کم داریم و در بسیاری از موارد که یک خانم پلیس باید حضور داشته باشد دچار مشکل می‌شویم.

توجه به پلیس زن بیشتر و گسترده‌تر شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: زیرساخت‌هایی برای ارتقا و امکانات در نیروی انتظامی برای حضور پلیس‌های زن در نظر گرفته شده است، ما خانم‌هایی را در این کسوت داریم که تحصیلات بالایی داشته و درجه‌دار هستند و با توجه به تجربه و تلاش و لیاقتی که از خود نشان دادند ارتقاء درجه پیدا کردند اما باید توجه به این قشر بیشتر و گسترده‌تر شود چراکه تعداد پلیس‌های زن در برخی موارد در استان‌های مختلف متفاوت است.

تاکید بر تامین امنیت و موارد مربوط به بانوان پلیس

عضو ناظر مجلس در شورای عالی اداری کشور با تاکید بر تامین امنیت و موارد مربوط به بانوان پلیس تصریح کرد: حضور پلیس زن در بسیاری از مواردی که مربوط به بانوان است می‌تواند روند کار را تسهیل و تسریع کند از جهت مسائل مذهبی و اخلاقی نیز در بسیاری از موارد حضور زن ضروری است و خانم‌ها نیز همکاری بهتری می‌توانند داشته باشند.

ساعی خاطرنشان کرد: در جلساتی که در مجلس با پلیس‌های زن داشتیم مسائل و مشکلاتی را در حوزه خود مطرح کردند که اگر بتوانیم در زمینه ارتقای شغلی و جذب بیشتر آن‌ها را کمک کنیم و شرایط بهتری برای انجام وظیفه خطیر آن‌ها ایجاد کنیم بسیار ضروری است.

وی در مورد تلاش‌های مجلس برای ارتقای شغلی پلیس زن بیان کرد: در بحث ارتقاء پستی بانوان، در کل سازمان‌ها، مواردی را در برنامه ششم داشتیم و در شورای عالی اداری کشور نیز در سال گذشته مصوبه خوبی را داشتیم که اگر مثلا آقایی در ۸ سال ارتقا پیدا می‌کنند برای خانم‌ها به میزان ۶سال در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امکانات و تجهیزاتی که باید در اختیار پلیس‌های زن قرار گیرد باید ارتقاء پیدا کند و بیشتر شود چراکه پلیس‌های زن شرایط خاص خود را دارند و مشکلات آن‌ها در این حوزه مختص خود بانوان است، باید در این حوزه تلاش کنیم که مسائل و امکانات کافی در اختیار آن‌ها قرار گیرد. امکانات کاری که نیاز دارند و توجهی که باید به ‌آن‌ها شود، تامین وسایل و امکاناتی که نیازمند کار پلیس‌های زن است ضروری است.

انتهای پیام/