کشف ۶ تن خاک طلا به ارزش ۲۸ میلیارد ریال
کشف ۶ تن خاک طلا به ارزش ۲۸ میلیارد ریال

رئیس پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان شرقی از کشف ۶ تن سنگ و خاک معدن طلا به ارزش ۲۸ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ محمدحسن پاشا در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران امنیت عمومی پس از دریافت خبری مبنی بر برداشت غیر مجاز از یکی از معادن سطح استان و انتقال آن به استان های همجوار برای استحصال طلا، شناسایی و دستگیری افراد مورد نظر را در دستور کار قرار دادند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان شرقی افزود: بر این اساس، ماموران حین گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی استان ۳ دستگاه نیسان ، کاپرا و خاور حامل بار را شناسایی و آنها را جهت بررسی متوقف کردند.

این مقام با بیان اینکه در بازرسی از خودرو های مذکور ۲ تن سنگ معدن طلا ، ۲ تن خاک طلا و نیز یک دستگاه کوره ذوب و استخراج طلا کشف شد تصریح کرد: در این رابطه ۳ متهم دستگیر شدند.

سرهنگ پاشا تصریح کرد: متهمان در بازجویی های فنی به همدستی ۳ نفر دیگر اعتراف کردند که در یک عملیات غافلگیرانه آنها نیز دستگیر و در بازرسی از محل اختفای آنان ۲ تن سنگ طلای دیگر و تجهیزات استخراج و ذوب کشف شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان، ارزش ریالی اقلام کشف شده را برابراعلام کارشناسان ۲۸ میلیارد ریال  عنوان و تصریح کرد: در این راستا ۶ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شدند.

انتهای پیام/