همه دستگاه‌های مسئول برای مقابله با تهدیدات آمادگی کامل داشته باشند
همه دستگاه‌های مسئول برای مقابله با تهدیدات آمادگی کامل داشته باشند

استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی همه دستگاه‌های مسئول در برابر تهدیدهای مختلف از جمله حملات زیستی تأکید کرد و گفت: اساس پدافند غیرعامل آمادگی برای مقابله با تهدیدات است.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در حاشیه رزمایش پدافند زیستی ثامن‌الائمه(ع) به خبرنگاران گفت: حملات زیستی و بیولوژیکی از جمله تهدیدهای دشمنان علیه کشورمان است که از طریق آلوده کردن مواد غذایی یا نوشیدنی مورد استفاده مردم صورت می‌گیرد.

وی افزود: برای آمادگی در مقابل چنین تهدیداتی، امروز رزمایش زیستی با حضور ۲۵۰۰ نفر از نیروهای فعال و با هماهنگی دستگاه‌های مسئول در سه شهرستان تبریز، مرند و سراب برگزار شد.

خدابخش با بیان اینکه امیدوارم هیچ‌گاه شاهد چنین حملاتی نباشیم، افزود: البته آمادگی همیشه باید وجود داشته باشد و دستگاه‌ها هماهنگی لازم برای مقابله با تهدیدها را داشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی از تلاش و همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف به‌ویژه آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اورژانس، نیروی انتظامی، سپاه و صداوسیما در برگزاری رزمایش زیستی قدردانی کرد و گفت: مسئولان سازمان پدافند غیرعامل نیز در این رزمایش حضور داشتند و اشکالات را گوشزد کردند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمادگی دستگاه‌ها، حضور به‌موقع آنها در صحنه و تشکیل قرارگاه‌های زیستی در شهرستان‌ها در مجموع خوب ارزیابی شد.

خدابخش اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که باید بیشتر روی آن کار شود تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در مواقع بحرانی است.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص روند برگزاری رزمایش نیز گفت: در این رزمایش، حمله زیستی به سه مدرسه در شهرستان‌های تبریز، مرند و سراب شبیه‌سازی شد که بر اساس آن ۶۴۲ دانش‌آموز مورد مسمومیت قرار گرفته و به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

وی افزود: فرمانداران شهرستان‌های مذکور با بسیج امکانات، اوضاع را مدیریت کردند تا در نهایت وضعیت بحرانی به حالت عادی بازگشت.

انتهای پیام/