استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی همه دستگاه‌های مسئول در برابر تهدیدهای مختلف از جمله حملات زیستی تأکید کرد و گفت: اساس پدافند غیرعامل آمادگی برای مقابله با تهدیدات است.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در حاشیه رزمایش پدافند زیستی ثامن‌الائمه(ع) به خبرنگاران گفت: حملات زیستی و بیولوژیکی از جمله تهدیدهای دشمنان علیه کشورمان است که از طریق آلوده کردن مواد غذایی یا نوشیدنی مورد استفاده مردم صورت می‌گیرد.

وی افزود: برای آمادگی در مقابل چنین تهدیداتی، امروز رزمایش زیستی با حضور ۲۵۰۰ نفر از نیروهای فعال و با هماهنگی دستگاه‌های مسئول در سه شهرستان تبریز، مرند و سراب برگزار شد.

خدابخش با بیان اینکه امیدوارم هیچ‌گاه شاهد چنین حملاتی نباشیم، افزود: البته آمادگی همیشه باید وجود داشته باشد و دستگاه‌ها هماهنگی لازم برای مقابله با تهدیدها را داشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی از تلاش و همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف به‌ویژه آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اورژانس، نیروی انتظامی، سپاه و صداوسیما در برگزاری رزمایش زیستی قدردانی کرد و گفت: مسئولان سازمان پدافند غیرعامل نیز در این رزمایش حضور داشتند و اشکالات را گوشزد کردند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمادگی دستگاه‌ها، حضور به‌موقع آنها در صحنه و تشکیل قرارگاه‌های زیستی در شهرستان‌ها در مجموع خوب ارزیابی شد.

خدابخش اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که باید بیشتر روی آن کار شود تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در مواقع بحرانی است.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص روند برگزاری رزمایش نیز گفت: در این رزمایش، حمله زیستی به سه مدرسه در شهرستان‌های تبریز، مرند و سراب شبیه‌سازی شد که بر اساس آن ۶۴۲ دانش‌آموز مورد مسمومیت قرار گرفته و به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

وی افزود: فرمانداران شهرستان‌های مذکور با بسیج امکانات، اوضاع را مدیریت کردند تا در نهایت وضعیت بحرانی به حالت عادی بازگشت.

انتهای پیام/