زنوزی: فعلا هواپیما به تیم ملی نمی‎دهم
زنوزی: فعلا هواپیما به تیم ملی نمی‎دهم

مالک باشگاه تراکتورسازی اعتقاد دارد توجه بیش از حد به پرسپولیس و ملی قلمداد کردن صعود این تیم به فینال باعث شده تا حاشیه ها زیاد شود؛ او از وزیر خواست شائبه ها را از خودش دور کند.

به گزارش عصرتبریز، تراکتورسازی این روزها به همان تیمی تبدیل شده که هواداران تبریزی انتظارش را می کشیدند؛ کهکشانی های فوتبال ایران حالا با کسب ۳ پیروزی متوالی خود را به بالای جدول رسانده اند و امیدواری زیادی برای قهرمانی در لیگ برتر در بین پرشورها شکل گرفته است. حضور همه جانبه در ورزشگاه یادگار هم نشان از رضایت تراکتوری ها از شرایط تیم شان دارد.

در چنین شرایطی محمدرضا زنوزی مالک تراکتورسازی که توانسته شور و شوق را با سر وشکل دادن به این تیم نزد هواداران برگرداند، ابراز امیدواری می کند بتواند به اهدافش در این باشگاه برسد و مردم آذربایجان را خوشحال کند.

زنوزی درباره شرایط تراکتورسازی و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که در ادامه می خوانید:

خوشحالم تیمی داریم که می تواند در یک نیمه ۴ گل بزند

صحبت های مالک تراکتورسازی درباره برد پرگل مقابل ذوب آهن اصفهان بود: «بازی خیلی خوبی با ذوب آهن را شاهد بودیم. در نیمه اول آنطور که ما می خواستیم بازی پیش نرفت اما در نیمه دوم با حمایت فوق العاده تماشاگران و جوی که در ورزشگاه ایجاد کرده بودند و البته با تغییرات مثبت کادرفنی و درخشش بازیکنان ممتازمان توانستیم ۴ گل به ذوب آهن بزنیم. ما به نوعی در نیمه دوم قدرتنمایی کردیم و من از اینکه چنین تیمی داریم که می تواند در یک نیمه ۴ گل بزند و شوقی بزرگ را به تماشاگران بدهد خوشحال هستم. این البته شروع راه ما است و باید خودمان را برای صدرنشینی و در نهایت قهرمانی در لیگ برتر آماده کنیم. این ها تازه گام های اول ما است.»

هیچ چیز جز قهرمانی راضی مان نمی کند

از زنوزی سوال کردیم که آیا تصور می کرد بعد از شکست مقابل نفت آبادان، تراکتور بتواند به لیگ برتر برگردد و ۳ برد متوالی کسب کند؟ مالک تراکتورسازی اینچنین پاسخ داد: «ما الان سه برد متوالی کسب کردیم و همه می دانند چه تیم هایی را برده ایم. هم سپیدرود تیم خوبی بود و هم پیکان و ذوب آهن کیفیت بالایی دارند. این تیم ها اما مقهور قدرت تراکتورسازی شدند و با این شرایط هیچ چیز تراکتور امسال را جز قهرمانی راضی نمی کند. ما باید روند بردهایمان را ادامه دهیم تا رضایت هواداران آذربایجانی را جلب کنیم.»

نباید نایب قهرمانی پرسپولیس را برای همگان، ملی قلمداد کرد

موضوع بعدی که با مالک تراکتورسازی مطرح کردیم، درباره تشویق تیم کاشیما آنتلرز در بازی با ذوب آهن از سوی هواداران بود. زنوزی در این خصوص تاکید کرد: «این مساله ای است که باید به طور مفصل درباره اش صحبت کنیم. من فکر می کنم به صورت خاص اینکه نه فقط در تبریز که در برخی ورزشگاه های دیگر هم شاهد تشویق تیم کاشیما آنتلرز بودیم، بیش از حد توجه نشان دادن به پرسپولیس و ملی قلمداد کردن این مسابقه بود. اگرچه این مسابقه سمت و سوی ملی دارد اما در نهایت یک افتخار باشگاهی محسوب می شود و اینکه شما همه هواداران فوتبال را مجبور کنی که از صعود پرسپولیس به فینال خوش شان بیاید، اتفاق درستی نیست.»

تصور بی عدالتی و تبعیض می شود اگر…

وی ادامه داد: «من یک نکته را اشاره می کنم؛ اگر این موفقیتی که برای پرسپولیس حاصل شد، در دوره های بعدی لیگ قهرمانان آسیا برای سایر تیم ها هم اتفاق بیفتد و حمایت ها اینگونه باشد، مشخص می شود از مرجع بی طرفانه و صرفا یک موفقیت فوتبالی بوده است. اما اگر حمایت ها برای سایر تیم ها رخ ندهد، هواداران فوتبال تصور می کنند بی عدالتی و تبعیض رخ داده است که این مساله به اثبات می رسد. من به عنوان یک فعال در فوتبال که طرفدار تراکتورسازی هم هستم منتظرم ببینم در اینده چه اتفاقاتی پیرامون این موضوع رخ می دهد.»

ورزشگاه های دیگر نیاز به بهسازی ندارند؟

زنوزی که حرف های زیادی درباره موضوع حمایت از پرسپولیس تا رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا دارد، در بخش دیگری از صحبت هایش عنوان کرد: «مثال من در این باره ورزشگاه آزادی است. شما دیدید که وزارت ورزش در عرض ۳ تا ۴ هفته نواقصی که چندین دهه وجود داشت را برطرف کرد و این به خاطر این بود که شاید میزبانی فینال لیگ قهرمانان از ما گرفته می شد. از روز گذشته که بازی فینال آسیا با شکوه خاصی برگزار شد، به این مساله فکر می کنم که چرا برای سایر ورزشگاه ها چنین اتفاقی نمی افتد؟ آیا ورزشگاه یادگار امام تبریز احتیاج به بهسازی ندارد؟ ورزشگاه های زیادی در ایران هست که باید به شرایط آنها از نظر سازه و زمین رسیدگی شود، ورزشگاه کرمان، ورزشگاه تختی تهران، ورزشگاه نساجی و … آیا اینها نیاز به ترمیم و بازسازی ندارند؟ اگر ما صحبت از عدالت می کنیم و وزارت ورزش برای همه ورزش ایران است این کارگاه های ساختمانی را باید به همه ورزشگاه ها بفرستد و حداقل برای تیم های لیگ برتری این شرایط انجام شود.»

آقای وزیر! کاش از تیم ملی هم اینطور حمایت کنید

زنوزی خطاب به وزیر ورزش حرف های جالب دیگری هم بر زبان آورد: «ای کاش تیم ملی هم همینطور مثل پرسپولیس حمایت می شد. تیم ملی برای همه مردم ایران است و غرور ملی ما در تیم ملی قرار دارد. چرا باید با حمایت همه جانبه از یک قشر و گروه خاص موجب نارضایتی عموم بشویم؟ آقای وزیر! شما ناخواسته با خوشحالی یک قشر باعث نارضایتی عموم مردم و گروهی بزرگ می شوید. شما مسئول کل ورزش کشور هستید و این برای جنابعالی جالب نیست.»

وزیر ورزش شائبه ها را از خودش دور کند

زنوزی با اشاره به وزیر ورزش یک پیشنهاد مشخص به او می دهد: «آقای وزیر ورزش، وزیر همه ورزش ایران است؛ فدراسیون فوتبال نیز همینطور. نباید توجهات و علایق صرفا به یک سمت خاص باشد. پیشنهاد من این است که با در دستور کار قرار دادن مسائلی که بیان کردم مسئولان ورزش شائبه های موجود را از خودشان دور کنند. ضمن اینکه برای ما خوب نیست که بگویند اصلاحات ایجاد شده در ورزشگاه آزادی و تغییرات با فشار فیفا و ای اف سی بوده است. ما خودمان باید دلمان برای وضعیت باشگاهی بسوزد و دست به کار شویم و برای بهسازی ورزشگاه ها اقدام کنیم.»

امیدوارم مرا از سرمایه گذاری در فوتبال دلسرد نکنند

در ادامه از زنوزی پرسیدیم چه احساسی دارد که به عنوان یک مدیر بخش خصوصی به تراکتورسازی آمده و امور این باشگاه را جلو می برد؟ او پاسخ داد: «من قبلا در نشست خبری ام اهداف خود از حضور در تراکتورسازی را بیان کرده ام. بسیار امیدوارم شرایط موجود در نهایت من را از کاری که در تبریز شروع کردم دلسرد نکند. برنامه ما این است که با جلب حمایت هواداران بی نظیر تراکتورسازی هم آنها را با کسب عناوین و جام خوشحال کنیم و هم اینکه فضای تازه ای در فوتبال ایران به وجود بیاوریم. کشور ما باید جمعیت هواداری بیشتری را به خود ببیند و واقعا نیاز است برای اینکه ترغیب میان مردم فوتبالدوست صورت بگیرد فوتبال به سمت خصوصی سازی برود. در این شرایط مسائلی که فوتبال دولتی برای این رشته رقم می زند دور می شود؛ کما اینکه بخش زیادی از مشکلات فوتبال ما به خاطر دولتی بودنش است. ما یک برنامه اقتصادی برای تراکتورسازی داریم که در آینده ای نزدیک پیاده اش می کنیم. تراکتورسازی باید یک تیم اقتصادی- ورزشی شود.

گفتند با دادن هواپیما به تیم ملی راه قهرمانی تراکتور هموار شده است

موضوع آخری که با زنوزی به عنوان مالک هواپیمایی آتا مطرح کردیم، درباره مساله در اختیار قرار ندادن هواپیما به تیم ملی فوتبال است. او توضیح داد: «متاسفانه بعضی بی اخلاقی ها که نمی دانم منشا آن کجا است، اتفاق افتاد و من بابت این مسائل بسیار متعجب و ناراحت هستم.»وی افزود: «ما همواره بدون هیچ چشمداشتی هواپیمای اختصاصی در اختیار تیم ملی گذاشتیم و با این کار سعی کردیم خدمتی به تیم ملی عزیز مان انجام دهیم. اما برخی آدم هایی که فوتبالی هم هستند و البته قسمتی از جامعه هواداری در تیم های رقیب را تشکیل می دهند  و نام بزرگی هم دارند هرجا نشستند، گفتند به واسطه کاری که ما برای تیم ملی انجام دادیم، همه چیز از سوی فدراسیون برای قهرمانی تراکتورسازی در لیگ برتر مهیا شده است و فدراسیون می خواهد امسال تراکتور را قهرمان کند. این حرف ناجوانمردانه ترین صحبتی است که می شود درباره ما زد.»

فعلا هواپیما به تیم ملی نمی دهم

مالک تراکتورسازی در ادامه بیان کرد: «بنده هیچ نیتی جز خدمت به تیم ملی نداشتم. در این شرایط انتظار ما این بود که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بابت عکسی که در فضای مجازی منتشر شد و گفتند ما با این کار می خواهیم ارتباطات مخفیانه ای با مسئولان ورزش داشته باشیم، واکنشی نشان دهند اما هیچ اتفاقی نیفتاد و در نهایت خود ما مجبور شدیم نسبت به این مساله واکنش داشته و بیانیه ای را منتشر کنیم.من یک سرباز ملی هستم و هرکاری از دستم بر بیاید برای خدمت به مملکتم انجام می دهم اما با این جوی که علیه من و تراکتورسازی راه انداختند فعلا صلاح نمی دانم با فدراسیون فوتبال ادامه همکاری داشته باشم. ما نه دنبال تبلیغات بودیم و نه مساله دیگری. صرفا به خاطر تیم ملی و اینکه مردم را خوشحال کنیم جلو آمدیم اما شرایط اینگونه رقم خورد.»

تراکتور برای قهرمانی نیازی به ارتباط ویژه ندارد

زنوزی همچنین گفت: «من فعلا به این نتیجه رسیدم برای اینکه بحث ها ادامه نداشته باشد و خاطر برخی افراد پریشان نشود، موضوع در اختیار گذاشتن هواپیما برای تیم ملی را منتفی کنم. با وجود اینکه فدراسیون برای دادن هواپیما درخواست داده اما من گفته ام فعلا هواپیما در اختیار تیم ملی نگذارند چراکه فکر می کنم حق ما و اعتبار ما در این مساله کاملا خدشه دار شده است. لازم است تاکید کنم تراکتورسازی طوری بسته شده که برای قهرمانی در لیگ برتر نیازی به مسائل اینچنینی و پشت پرده نداشته باشد. ضمن اینکه ما انشالله با حمایت هواداران و همت کادر فنی و بازیکنان با اقتدار جشن قهرمانی می گیریم. چون تراکتور چنان بسته شده و بازیکنان بزرگی دارد که مثل بعضی ها نیاز به ارتباط ویژه ندارد.»

انتهای پیام/س