آماده اجرای عملیات در مرز پاکستان علیه اشرار هستیم/ پیگیری برای آزادی سایر مرزبانان
آماده اجرای عملیات در مرز پاکستان علیه اشرار هستیم/ پیگیری برای آزادی سایر مرزبانان

وزیر کشور گفت: اگر لازم بود و دولت پاکستان شرایط لازم برای عملیات به هر دلیلی را نداشت، ما آمادگی داریم تحت نظر و اجازه آنها در مناطق حضور اشرار، عملیات انجام دهیم.

به گزارش عصرتبریز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، صبح امروز (شنبه) در حاشیه نشست هم اندیشی کارگروه های ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص مرزبانان ربوده شده توسط یک گروهک تروریستی، اظهار داشت: با تلاش دستگاه های امنیتی و انتظامی و خصوصا وزارت امور خارجه، فعلا ۵ نفر از مرزبانان ما را در اختیار پاکستانی ها قرار دارند؛ پیگیر هستیم تا همه عزیزانی که در اختیار اشرار هستند، آزاد شوند.

وی افزود: دولت پاکستان تا الان همکاری بسیار خوبی داشته و توقع این است که این همکاری را به اتمام برساند تا همه عزیزان به وطن خود بازگردند. توقع دیگر ما از دولت پاکستان، تقویت همکاری های امنیتی در مرزها است.

وزیر کشور ادامه داد: با وزیر کشور پاکستان که صحبت کردم، وعده داد اتفاقاتی در این خصوص بیفتد و همکاری های مشترک مرزی داشته باشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: می‌توانیم عملیات مشترک مرزی با دولت پاکستان داشته باشیم و از نظر اطلاعاتی کارهای زیادی با هم انجام دهیم و حتی به عنوان وزیر کشور و مسئول امنیت داخلی کشور اعلام می کنم اگر لازم بود و آن ها شرایط لازم را برای عملیات به هر دلیلی نداشتند، ما آمادگی داریم تحت نظر و اجازه آن ها در مناطق حضور اشرار، عملیات انجام دهیم.

رحمانی فضلی گفت: اگر تا کنون اقدامی در آن سوی مرز صورت نداده ایم، به دلیل احترامی است که ما به تمامیت ارضی پاکستان به عنوان کشوری که همیشه با آن ها وحدت استراتژیک داشته ایم، بوده است.

وزیر کشور اظهار داشت: اگر اجازه دهند، چنین قدرتی را داریم و اعمال خواهیم کرد.

انتهای پیام/