اشرافی‎گری و قبیله‎گرایی سیاسی آینده نظام را با مشکل مواجه می‌کند
اشرافی‎گری و قبیله‎گرایی سیاسی آینده نظام را با مشکل مواجه می‌کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی گفت: اشرافی گری، قبیله گرایی سیاسی، مصرف گرایی، اسراف و زیاده روی از موانع پیشرفت انقلاب اسلامی است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‎الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد با اشاره به خدمات مهم مرکز خدمات حوزه های علمیه، اظهارداشت: روحانیونی را می شناختم و می شناسم که مشکلات بسیاری داشتند، اما پس از تأسیس مرکز خدمات و راه اندازی مسأله بیمه و بازنشستگی، هم اکنون از مدافعان سرسخت نظام بوده و همواره برای رهبر معظم انقلاب دعا می کنند.

وی به تبیین چالش ها و موانع پیشرفت نظام از دیدگاه رهبری پرداخت و اظهار کرد: حرکت به سوی اشرافی گری، دل سپردن به طبقات مرفه به جای توجه به طبقه ضعیف، تکیه و اعتماد به خارجی ها به جای تکیه بر مردم، قبیله گرایی سیاسی و سرگرم شدن به اختلافات، تعصب نداشتن به اقتصاد داخلی، مصرف گرایی، اسراف و زیاده روی از موانع پیشرفت انقلاب اسلامی است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: اشرافی گری، کوچک نشان دادن مردم و بزرگنمایی توان جبهه استکبار، ایمان و اعتقاد نداشتن به وعده های الهی، مقدم کردن منافع بیگانگان بر منافع ملی، عدم مبارزه جدی با فساد، متکی بودن اقتصاد به نفت، فراموش کردن روحیه انقلابی و نهضت امام راحل و از بین رفتن انسجام ملی از دیگر موانع پیشرفت انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی در ادامه به تبیین راهکارهای صیانت از انقلاب و نظام اسلامی پرداخت و با اشاره به این که رسالت علما و روحانیون پرداختن به عوامل صیانت از انقلاب است، بیان کرد: هوشیاری و تداوم مبارزه بی امان با استکبار و صهیونیسم بین الملل، اقدامات پیشگیرانه از توطئه های استکباری، بصیرت افزایی، امیدآفرینی و حفظ نشاط انقلاب، شناخت ماهیت و اهداف انقلاب اسلامی، دشمن شناسی و درک توطئه دشمنان، استقامت و پایداری، عدالت طلبی و مطالبه گری از جمله راهکارهای صیانت از انقلاب و نظام اسلامی است.

وی افزود: همچنین مقابله فرهنگی با شبهات فکری و جنگ نرم در فضای مجازی، وحدت و همدلی و مقابله عالمانه با القای یأس در جامعه از سوی استکبار، نهادینه کردن فرامین رهبری در جامعه، توجه به امر به معروف و نهی از منکر، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و ترویج اندیشه های اسلام ناب محمدی.از دیگر عوامل صیانت از انقلاب و نظام اسلامی است.

انتهای پیام/