آذربایجان‎‎‎‎‎‎‎شرقی امن‌ترین استان کشور است
آذربایجان‎‎‎‎‎‎‎شرقی امن‌ترین استان کشور است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سعی شده ‌اعتراضات در مرحله انتظامی حل شود و وارد فاز امنیتی نشود، گفت: آذربایجان شرقی امن ترین استان از نظر ضرایب امنیتی در کشور است.

به گزارش عصرتبریز، علیار راستگو روز گذشته پنج‎شنبه در نهمین و آخرین جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی در سال ۹۷ که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه تلاش کردیم در بین ادارات سیاسی، امنیتی و اجتماعی تعاملات لازم را برقرار کنیم اظهار داشت: وزارت کشور، دو ماموریت اساسی دارد، یکی وظایف بخشیِ ایجاد امنیت و آزادی های قانونی و دیگری غیربخشی برای ایجاد هماهنگی در بین ادارات است.

وی با اشاره به اینکه سعی شده است اعتراضات در مرحله انتظامی حل شود و وارد فاز امنیتی نشود، افزود: مسایل و مشکلات باید قبل از رسیدن به مرحله انتظامی حل کنیم که با این اقدامات است که آذربایجان شرقی امن ترین استان از نظر ضریب امنیتی در کشور است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در حوزه سیاسی، تعاملات خوبی با احزاب داریم، گفت: ۳۴ حزب مجوزدار فعالِ عضو خانه احزاب استان داریم.

وی از برگزاری ۳۰ جلسه کمیسیون کارگری استان، ۱۰ جلسه کمیسیون دانشجویی و ۲۷ جلسه شورای تامین برای بررسی مشکلات موجود خبر داد و گفت: مهمترین موضوع در جلسات سال گذشته، حوادث دی ماه و اعتصاب کامیون داران بود که با همراهی مردم و تدبیر مسئولان، این مسایل حتی به مرحله انتظامی و امنیتی نرسید.

راستگو با تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین در سال ۹۸ گفت: سال آینده در حوزه سلامت بیش از ۸۳ میلیارد جذب شده و در حوزه مدرسه سازی هم خیرین استان بیش از ۸۶ میلیارد تعهد کرده اند تا بخشی از کمبود استان با این مشکارکت خیرین حل شود.

وی با بیان اینکه امیدوارم چهارشنبه سوری آخر سال با همکاری مردم، نیروهای امنیتی و امدادی مورد خاصی نداشته باشیم خاطر نشان کرد: رسانه‌ها در مورد مواد محترقه و پیامدهای ناگوار آن اطلاع رسانی کنند تا آسیب‌ها به حداقل برسد.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت: شعار ما در سال ۹۸ این است که تلاش می‌کنیم همه کارها به فضای امیدواری و تقویت فضای آرام استان سوق یابد چراکه علاوه بر همه مسایل، انتخابات را هم در پیش داریم.