قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » سه گزینه اصلی در انتظار جانشینی تونی

عصر تبریز: باخت به پرسپولیس در تبریز پایان کار تونی در تراکتور بود و از امروز به بعد باید منتظر تعین جانشین این مربی پرتغالی بود.

toni1

قبل از اینکه لیگ پانزدهم آغاز شود بعضی از سایت های نزدیک به باشگاه تراکتورسازی خبر دادند که شاید به خاطر اتفاقات روز پایانی لیگ چهاردهم که منجر به از دست رفتن قهرمانی تراکتورسازی شد شاید دیگر تونی اولیویرا در کسوت سرمربی تیم هرگز به ایران باز نگردد. در این بین مدیر برنامه های ایرانی او هم به خوبی نقش آتش بیاز معرکه را ایفا کرد و هر روز به این حواشی دامن می زد. این پیرمرد پرتغالی حدود ۵ سالی می شود که هیچ پیشنهادی برای مربی گری ندارد و قطعا تنها گزینه اش برای کسب در آمد همیت تراکتورسازی بود و بس. در آن سو مدیرعامل تراکتور هم مدام به هواداران دلداری می داد که مربی آنها در لیگ پیش رو تنها اولیوریرا است. سرانجام مطابق انتظارات تونی آمد اما نتایج او با تیمش بهت آور بود. باخت های متوالی باعث شد از چند وقت قبل خبر خروج او از بدنه تراکتوری ها دهان به دهان بچزخد. اما کادر مدیریتی کماکان به او فرصت داد تا بازی بزرگ مقابل پرسپولیس. با توجه به رکورد ۱۴ سال عدم پیروزی قرمزهای تهران در تبریز خیلی ها تصور می کردند با این پیروزی خانگی اولیویرا می تواند تیمش را به ساحل ارامش نزدیک کتد. اما یک باخت خانگی موجب شد شایعات قبلی جدی تر از قبل جان بگیرد. سعید عباسی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او در مورد بازگشت تونی از پرتغال گفت: بازگشت او دست خودش است! این حرف دو پهلو به روشنی مشخص می کند که تراکتوری ها به صورت جدی به فکر تعویض کادر فنی افتاده اند.

سه گزینه اصلی در انتظار جانشینی تونیاز این رو چند گزینه به صورت جدی در حال بررسی هستند که شاید در همین روزها خبر حضور یکی از این افراد از سوی مدیرعامل باشگاه مخابره شود. امیر قلعه نویی نخستین گزینه عباسی است که رزومه خوبی در تبریز دارد. اگرچه در چند سال اخیر هواداران تراکتورسازی بارها بخاطر جدایی ناگهانی قلعه نویی و پیوستنش به استقلال در آغاز لیگ هشتم حرفه ای از او انتقاد کردند و شعارهای تندی را علیه اش سر دادند اما قلعه نویی توانایی جمع کردن این تیم شکست خورده را دارد. از لحاظ مالی تراکتورسازی هیچ مشکلی ندارد از حیث مهره هم این تیم از بهترین تیم های لیگ پانزدهم به شمار می رود. از این رو قلعه نویی ترجیح می دهد از بین پیشنهادهای موجود از جمله حضور در سیاه جامگان مشهد، به تبریز بازگردد. البته شاید به خاطر واکنش منفی هواداران طرفین به توافق نرسند.

سه گزینه اصلی در انتظار جانشینی تونیگزینه دیگر که صحبتش به صورت جدی مطرح شده افشین قطبی است. سرمربی سابق پرسپولیس که آخرین قهرمانی قرمزها در لیگ برتر با او صید شد. قطبی سه سال متوالی در لیگ ژاپن مربی گری کرد تا نشان دهد از این حیث بین المللی ترین مربی ایرانی حاضر در جهان است. حالا باید دید مدیران تراکتورسازی به او به توافق می رسند یا نه. یکی از نزدیکان قطبی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز صریحا این پیشنهاد را تائید کرد اما از افشای جزئیات خودداری کرد.

گزینه دیکر که روز یکشنبه بعضی از رسانه ها از نام او پرده برداری کردند فراز کمالوند است. سرمربی فعلی گسترش فولاد که سابقه حضور تراکتورسازی را هم دارد.اما با توجه به حواشی حضور او در این تیم طرفدار گفته می شود حراست سازمان لیگ از او تعهد گرفته است در تراکتورسازی مربی گری نکند.عنوان شده که شعارهای غیر فوتبالی روی سکوها و خط دادن به لیدرها یکی از اتهامات کمالوند است که سازمان لیگ در چند سال قبل مانع حضور او در تراکتورسازی شد.

سه گزینه اصلی در انتظار جانشینی تونیاگرچه بعضی ها از فرهاد کاظمی و رسول خطیبی هم نام می برند ما به نظر می رسد که یکی از سه گزینه نامبرده شانس بیشتری برای جانشینی تونی اولیویرا دارند.

اینک باید منتظر ماند و دید تصمیم سعید عباسی و مهمتر از او هیات مدیره تراکتورسازی چه چیز خواهد بود. ستاره هایی مثل سروش رفیعی و بختیار رحمانی از آمادگی سابق به دور هستند و گفته می شود تونی مسبب اصلی افت فنی این بازیکنان است. تغییرات در تبریز قطعیست و تنها انتخاب یکی از این گزینه ها می ماند.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی