سریال «روزهای بی‌قراری ۲» از شبکه دوم سیما پخش می‌شود
سریال «روزهای بی‌قراری ۲» از شبکه دوم سیما پخش می‌شود

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی از پخش سریال «روزهای بی‌قراری۲» تولید سیمای مرکز آذربایجان شرقی از ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، مرتضی صفری با اشاره به اینکه با پایان یافتن ساخت و اجرای موسیقی تیتراژ پایانی فصل دوم مجموعه «روزهای بی‌قراری» توسط سیدجلال‌الدین محمدیان، این سریال ملودرام در کنداکتور پخش شبکه دوم سیما قرار گرفت اظهار داشت: از هفدهم فروردین ماه ۱۳۹۸ به طور مداوم هر شب رأس ۲۱:۳۰ به روی آنتن می‌رود.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی افزود: مجموعه تلویزیونی«روزهای بیقراری۲» با داستانی در امتداد فصل اول توسط کاظم معصومی کارگردانی و به تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی تولید شده است.

وی با تقدیر و تشکر از حمایت‌های همه جانبه دکتر دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی، معاون برنامه ریزی و نظارت و رئیس مرکز سیمای استان‌های سازمان صدا و سیما در تولید هر چه بهتر این سریال خاطرنشان شد: این مجموعه در ادامه روزهای بیقراری که فصل اول آن پیش از این از شبکه یک سیما پخش شد، تولید شده و بخش عمده‌ای از ماجراهای فصل دوم آن در شهر تبریز و بخش‌هایی از آن در شهر مشهد جریان دارد و ضمن پرداخت غیر مستقیم به رشد و توسعه کشور در چهل سال گذشته، به معرفی ظرفیت‌های این دو استان در داشتن پتانسیل‌های تاریخی و گردشگری توجه شده است.

صفری تصریح کرد: سارا صوفیانی، افسانه بایگان، حمیدرضا آذرنگ‌، مجید واشقانی، فخرالدین صدیق شریف، مهتاج نجومی، کاظم هژیر آزاد، صفا آقاجانی از جمله بازیگرانی هستند که در فصل دوم «روزهای بی قراری» به ایفای نقش پرداخته‌اند و تعدادی از بازیگران برجسته و پیشکسوت استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی نیز در آن هنرنمایی کرده اند.

در «روزهای بیقراری۲» ، سارا که از همسر سابقش جدا شده، در پی هویت خود ناچار به سفری طولانی می‌شود. یک فرش نفیس دوره مشروطه تنها سندی است که او را به مقصود برساند.

«روزهای بیقراری۲» در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای در معاونت سیمای مرکز آذربایجان شرقی به سفارش معاونت امور استان‌های رسانه ملی تولید شده و در آن علاوه بر حضور بازیگران ملی، نزدیک به ۱۵۰ بازیگر بومی به ایفای نقش پرداخته‌اند. کار پیش تولید این سریال از تیر ماه شروع و پایان دی ماه فیلمبرداری به اتمام رسید.

۸۵ درصد لوکیشن‌های «روزهای بیقراری۲» در تبریز و ۱۵ درصد آن در شهر مشهد تصویربرداری شده و در آن تاریخچه فرش تبریز مرور شده است.