عصر تبریز: همزمان با سراسر کشور، هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی برگزار شد. هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی که به خاطر بخشنامه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر عدم امکان شرکت نامزد هایی که در بخش های دولتی و شوراهای شهر مشغول هستند و نیز تبلیغات گسترده […]

عصر تبریز: همزمان با سراسر کشور، هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی برگزار شد.

هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی که به خاطر بخشنامه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر عدم امکان شرکت نامزد هایی که در بخش های دولتی و شوراهای شهر مشغول هستند و نیز تبلیغات گسترده در سطح شهر و فضاهای مجازی پر حاشیه ترین انتخاب نظام مهندسی برگزار شده تا کنون بود ؛ روز پنجشنبه در ۱۳ حوزه انتخابی در ۱۲ شهرستان استان به صورت تمام الکترونیکی برگزار شد.

در این انتخابات ۱۶۰ نامزد برای کسب ۱۵ کرسی بزرگترین و تاثیر گزارترین سازمان صنفی مهندسی استان به رقابت با یکدگر پرداختند.

در انتخابات اخیر بیش از هشت هزار نفر از ۲۷ نفر عضو نظام مهندسی ساختمان استان توانستند در انتخاب هفتمین هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی مشارکت داشته باشند.

نظام مهندسی ساختمان وظایف متعددی را در جهت قانون گزاری و کنترل قوانین ساخت و ساز در کشور و نیز رسیدگی به امور رفاهی و صنفی مهندسان برعهده دارند

منتخبین این دوره نظام مهندسی ساختمان نیز با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان مهندسی و افزایش ساخت و ساز ها در سال های اخیر وظایف سنگین تری را نسیت به گذشته باید بر عهده بگیرند. تا بتوانند خواسته ها و مشکلات مهندسینی که به آنها اعتماد کرده و رای داده اند را تحقق بخشند.

به گزارش خبرنگاران حاضر در حوزه اخذ رای و پیرو رصد فعالیت های ایام منتهی به انتخابات نظام مهندسی توسط  خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری عصر تبریز، چهره های موثر در برگزاری باشکوه انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، به شرح ذیل معرفی می گردد.

دکتر ایرج شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان
دکتر یعقوب هوشیار                    شهردار منطقه 5 تبریز
دکتر یعقوب هوشیار شهردار منطقه 5 تبریز
 دکتر حامد حق کیش
دکتر حامد حق کیش
استاد دانشگاه تبریز
مهندس سعید خیری
مهندس سعید خیری
مدیرمسئول گروه فن آوری و رسانه ایده پژوهان
     دکتر شهرام کاشان اصل
دکتر شهرام کاشان اصل
معاون مدیرکل استاندارد استان
دکتر علیرضا مجتهدی
دکتر علیرضا مجتهدی
استاد دانشگاه تبریز
مهدی کیانی
مهدی کیانی
مدیرمسئول موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی آناج
مهندس یونس بقایی
مهندس یونس بقایی
استاد دانشگاه آزاد
مهندس سید جلال میرمحمدی
مهندس سید جلال میرمحمدی
دبیر مجمع مهندسان جوان استان