عصر تبریز: بازیگر تئاتر و سینما گفت: دشمنان نظام و جریانات سیاسی بیگانه از تجمعات مردمی به نفع خود استفاده و علیه مردم آذربایجان برنامه ریزی می‌کنند. علیرضا رنجی‌ پور در گفتگو با آناج با اشاره به برنامه توهین‌آمیز فیتیله و ناراحتی مردم ایران، اظهار داشت: در کشور قومیت‌های زیادی وجود دارند که تاکنون زیر […]

عصر تبریز: بازیگر تئاتر و سینما گفت: دشمنان نظام و جریانات سیاسی بیگانه از تجمعات مردمی به نفع خود استفاده و علیه مردم آذربایجان برنامه ریزی می‌کنند.

۰dbca6c8b32f472a89f6ee4151eda98f.

علیرضا رنجی‌ پور در گفتگو با آناج با اشاره به برنامه توهین‌آمیز فیتیله و ناراحتی مردم ایران، اظهار داشت: در کشور قومیت‌های زیادی وجود دارند که تاکنون زیر پرچم ایران اسلامی برادرانه زندگی کرده‌اند و از این به بعد نیز زندگی خواهند کرد.

وی ادامه داد: تمامی مردم آذربایجان از توهین برنامه فیتیله آزرده خاطر شدند و به نوبه‌ی خود این برنامه را محکوم کردند. بنده نیز به عنوان یک آذربایجانی از پخش این برنامه در رسانه ملی ناراحت شدم و خواهان برخورد قاطع با متخلفین هستم.

وی خاطرنشان کرد: در هر صنفی امکان وقوع خطا وجود دارد، قبل از اینکه برنامه پخش شود باید نظارت و کنترل‌های لازم صورت می‌گرفت، برنامه هم زنده نبود و می‌توانستند قبل از پخش نظارت کنند اما متاسفانه به علت سهل‌ انگاری مسئولین این اتفاق ناخوشایند رخ داد.

این بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد از سوء استفاده کنندگان از تجمعات خیابانی و ایجاد ناامنی در شهر، اذعان داشت: این اتفاق نباید رخ می‌داد اما حال که رخ داده باید افراد به صورت منطقی و مسالمت آمیز اعتراض خود را به گوش مسئولین کشوری برسانند، دشمنان نظام و جریانات سیاسی بیگانه از این تجمعات به نفع خود استفاده و علیه خود مردم آذربایجان برنامه ریزی می‌کنند.

وی افزود: در مرام مردان آذربایجان نیست که در شهر ناامنی و تنش به پا کنند و زنان و کودکان وحشت زده شوند، با دست خودمان نباید به نظام و مردم‌مان ضربه‌ای وارد کنیم. جریانات معاند به شدت برای تحریک مردم و قشر جوانان در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و برای رسیدن به منافع شوم خود از جوانان متعصب آذربایجان به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف دشمنان استفاده می‌کنند.

وی عنوان کرد: مسئولین مربوطه از مردم عذرخواهی کردند و تعدادی از متخلفین امر برکنار شدند، کمیته ویژه رسیدگی به تخلفات پیگیر امر هستند و خاطیان را تنبیه خواهند کرد. در جامعه مراکز قضایی وجود دارد و مردم می‌توانند از آن طریق پیگیر مطالبات خود شوند.

رنجی پور در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه‌ی جلوگیری از توهین به قومیت‌های مختلف در سینما و تلویزیون، بیان داشت: به نظر بنده نباید هیچ انسانی به انسان دیگر توهین کند، عدم توهین به یکدیگر باید در جامعه فرهنگ سازی شود، برخی بی دلیل به قومی دیگر توهین می‌کنند و حتی نمی‌دانند چرا چنین اقداماتی را انجام می‌دهد، برای مثال خود مردم باید در جوک گفتن قوم خاصی را خطاب قرار ندهند.

وی اضافه کرد: فرهنگ و تاریخ آذربایجان زبان‌زد همگان است و این مردم در عرصه‌های مختلف از کشور در برابر هجوم بیگانگان و منافقین دفاع کرده‌اند، هر قومی فرهنگ خاص خود را دارد و نباید به آنان توهین شود.