جنگ پول بین مدیرعامل قبلی و فعلی تراکتور+سند

دسته: آذربایجان شرقی , ورزشی , ویژه
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۴

عصر تبریز: مدیرعامل اسبق تیم تراکتورسازی، نامه ای خطاب به هیات مدیره فعلی این باشگاه منتشر کرد که حاوی اسناد و توضیحات درباره بدهی های مالی تیم اول تبریز است.

به گزارش تابناک ورزشی، محمد حسین جعفری مدیرعامل اسبق تیم تراکتورسازی در واکنش به صحبت های اخیر سعید عباسی در خصوص وی نامه ای خطاب به هیات مدیره فعلی این باشگاه منتشر نمود که خلاصه مهمترین قسمت های آن را می خوانید.

 

اعضای محترم هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی تبریز

« مهمترین وظیفه هیئت مدیره طبیعتا گزینش مدیرعاملی شایسته و کاربلد برای اجرای برنامه های آن هیئت خواهد بود که متاسفانه این مهم در حال حاضر دچار تزلزل و شکست گشته است.مدیرعامل انتخابی شما در برنامه صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در تاریخ ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ در پاسخ سوال اینکه علت کسب نتایج ضعیف چیست؟ ؛ بدهی های باقیمانده از سنوات گذشته و آشفتگی اسناد مالی را دلیل این امر اعلام می کند.

 

حال سوال اینجاست که :

 

– آشفتگی اسناد مالی از قبل وجود داشته یا بعد از حضور ایشان بوجود آمده؟ آنچه مشخص است این است که تمامی کارمندان مالی باشگاه به یکبار عوض شده و کارمندان جدید توسط ایشان بکارگیری می شوند که حتی اشرافیتی هم به گذشته ندارند.

 

– با توجه به اینکه  در زمان قطع همکاری باشگاه با آقای تونی الویرا در زمان مدیریت بنده فقط ۱۴۸ هزار دلار بدهی به ایشان باقی مانده بود و مطابق اسنادی که در ذیل این نامه آمده ۱۰۰ هزار دلار آن نیز بعد از من پرداخت شده ؛ چرا باشگاه بایستی به پرداخت ۲۴۲ هزار دلار محکوم شود و با انتشار خبر کسر ۶ امتیاز فشار خودساخته برای پرداخت این جریمه ناحق ایجاد گردد؟

 

– پرونده بازیکنان خارجی شاکی که در باشگاه بطور کامل و جامع وجود دارد چرا پس از اینجانب پیگیری نشده و امروز پس از گذشت ۳ سال منجر به جریمه باشگاه گردیده. این عدم پیگیری نشات گرفته از چه چیزهایی است؟

 

– فلاویو لوپزی که به رغم داشتن قرارداد ۲ ساله و بدون حقوق عقب افتاده، خودسرانه باشگاه را ترک نموده و به رغم محکومیت ایجاد شده برای این بازیکن، حالا باشگاه جای دریافت غرامت،محکوم گردیده و یا آرفی که اسناد تسویه حساب با او و توافق برای پرداخت حق و حقوق ایشان صورت گرفته موجود است و متاسفانه به دلایل نامعلومی توسط این مدیرعامل از پرداخت آن جلوگیری می شود، چرا منجر به این جریمه ها گردیده ، متخصص و رابط باشگاه و یا این وکیل کاربلد فیفا که کار را اینگونه به بحران کشیده چه کسی است؟

 

– چرا از مدیران قبلی هیچگونه مشورت و اطلاعاتی گرفته نشده،آیا اینها نشانگر بحران سازی عمدی نیست؟چه سودی و برای چه کسانی از این جرایم حاصل می شود؟

 

– تخلف مدیرعامل در بحث بودجه زمانی رخ می دهد که ایشان خارج از بودجه های مصوب هیات مدیره هزینه کرده باشد. کدام مدیرعامل قبلی خارج از بودجه هزینه کرده ؟ و چرا اسناد این تخلفات را ارائه نمی کنید؟ آیا عدم تحقق بودجه مصوب، توسط هیات مدیره که طبیعتا منجر به ایجاد بدهی خواهد شد تقصیر مدیرعامل خواهدبود؟ آیا صحیح است که مقابل بودجه ۱۴میلیاردی، ۷میلیارد بودجه به مدیرعامل داده شود و امروز مدیرعامل محکوم به باقی گذاشتن بدهی باشد؟

 

– آیا مدیرعامل باشگاه حرفه ای، پرهوادار و ریشه داری مثل تراکتور نباید بداند که حفظ اسکلت تیم از اصل های تیمداری ست که اینگونه تمامی بازیکنان ریشه دار و با کیفیت تیم به یکباره توسط ایشان به بهانه های مختلف از تیم کنار گذاشته می شوند؟

 

– بازیکنان خارجی جذب شده جدید که به اندازه قیمت بازیکنان خارجی تراکتور در ۳ سال گذشته بودجه به خود اختصاص داده اند در چه کیفیتی بازی می کنند؟ و اینکار تا جایی پیش می رود که گرانقیمت ترین بازیکن خارجی لیگ که اکنون در تراکتور به سر می برد از زدن یک گل ساده  که جوانان بومی خودمان به راحتی از پس آن بر می آیند عاجز است.

 

– چرا باشگاه پرهواردار تراکتورسازی که روزی از بین اسپانسرها گلچین میکرد، امروز حتی یک اسپانسر هم ندارد؟

 

– منابع درآمدزایی باشگاه همچون شرکت بیمه ایمن حامی تراکتور، کارت های هواداری، بلیط فروشی، استخر، سالن چندمنظوره و آکادمی فوتبال چرا به حالت مستاصل درآمده ؟

– علت عدم استقبال و همراهی هواداران با باشگاه جز این است که مدیرعامل توانایی تعامل با هواداران را ندارد ؟

 

و اما مدارک مربوط به بدهی باشگاه تراکتورسازی به آقای تونی اولویرا:

 

۱٫ بنده زمانی که از باشگاه خارج می شدم بارها و بارها در رسانه ها اعلام نمودم که بدهی ما به آقای تونی ۱۴۸ هزار دلار است؛ بعد از بنده هم که آقای نظمی تونی را به تراکتور می آورد نیز بعد از بررسی اسناد این مطلب را در رسانه ها اعلام نموده اند که تصویر آن در زیر آورده شده است:

نظمی در مورخه ۱۳۹۲/۱۱/ ۸ این مصاحبه را انجام داده است. و در این مصاحبه هم اذعان داشته طلب تونی ۱۴۸ هزار دلار می باشد. مسلما این رقم را از روی اسناد یافته و  هیچ آشفتگی در کار نبوده است.در مورخه ۱۳۹۲/۱۱/۱۰ آمدن تونی به تراکتور به شرط پرداخت طلب سال قبلش حتمی می شود و نظمی مجددا در مصاحبه ای موضوع را علنی می نماید.

نظمی از حتمی شدن حضور تونی در تراکتور سخن گفته و اینکه مبلغی حدود ۳۰۰ میلیون تومان از محل طلب سال قبلش به او داده ایم.

در همان روز پنجشنبه(۱۳۹۲/۱۱/۱۰) مصادف با ۳۰-۰۱-۲۰۱۴ میلادی همان مبلغ که ۱۰۰ هزار دلار می باشد به حساب تونی در پرتغال واریز می شود که سند آن در زیر آمده است:

IMG_20151212_132015

در مورخه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ تونی در تبریز با تراکتور قرارداد امضا می کند و عملا از محل طلب های خود تنها ۴۸ هزار دلار باقی می ماند.نظمی در مورخه ۱۳۹۳/۰۱/۳۱ رسما اعلام میکند که تنها ۴۸ هزار دلار از طلب تونی باقیمانده است.

این اسناد مربوط به طلب تونی است که نشان می دهد او تنها ۴۸ هزار دلار از زمان بنده طلب داشته و همچنین در پایان فصلی که به تبریز آمد و در زمان نظمی تنها ۴ هزار دلار هم در زمان وی طلب داشته که روی هم رفته می شود ۵۲ هزار دلار. اسناد منتشر شده ای که در خبرگزاری ها هم به آن اشاره شد.

حالا چرا بعد از نظمی آشفتگی اسناد رخ می دهد و این مبلغ به یکباره به ۲۴۲ هزار دلار افزایش می یابد سوالی است که هیات مدیره باید از عباسی بپرسد. اسناد مربوط به آرفی و سایر بازیکنان نیز موجود است که به امید خدا و به تدریج برای تنویر افکارعمومی بزودی منتشر خواهد شد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل