قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی: جشنواره کشوری وقف و رسانه برگزار شود

عصر تبریز: مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت: برگزاری جشنواره کشوری وقف و رسانه را برای سال آینده پیشنهاد می‌دهم و آماده همکاری کامل با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در این زمینه هستیم.

سیدمحسن لطیفی در همایش وقف و رسانه و تجلیل از فعالان رسانه‌ای آذربایجان‌شرقی در حوزه وقف با بیان اینکه وقف از سنت‌های حسنه منتقل شده از سیره بزرگان است، اظهار داشت: این فرهنگ در شرایط فعلی سیاسی و اقتصادی می‌تواند منشا حل مشکلات بزرگ در کشور باشد.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی افزود: همراهی فعالان وقف و رسانه و تعامل موجود می‌تواند در گسترش این ایده و سنت الهی موثر باشد و در صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی به این مهم توجه داریم تا سنت وقف توسعه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در شرایط فعلی جهانی نقش بی‌بدیلی دارند و گاه تا تشکیل شخصیت‌های اجتماعی و فردی ایفای نقش می‌کنند و در زمینه وقف نیز رسانه‌ها می‌توانند نهادینه‌سازی فرهنگ وقف را داشته باشند.

لطیفی بیان کرد: اهالی رسانه در شرایط مختلف از فرصت‌های مستقیم و غیرمستقیم برای تعمیق فرهنگ وقف می‌توانند استفاده کنند و از قالب‌های نمایش و فیلم می‌توان به صورت غیرمستقیم به تعالی فرهنگ وقف کمک کرد.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: فرهنگ‌سازی به روش غیرمستقیم تاثیرات ماندگارتری دارد اما در زمینه کارهای مستقیم و بیان مصادیق وقف نیز باید کار کرد.

وی اظهار داشت: معرفی عرصه‌های جدید وقف در حوزه‌های اجتماعی و برجسته‌سازی موقوفات و بیان کارکردهای مهم آنها در حوزه‌های اقتصادی از جمله کارهای مستقیم در فرهنگ‌سازی وقف است.

وی بر رفع شبهات و ایجاد مسئولیت‌پذیری وقف در میان مردم تاکید کرد و گفت: ضعف سیستم اطلاع‌رسانی موجب می‌شود تا برخی مسائل در میان مردم مطرح نشود و در این میان مخاطبان بالای رسانه ملی فرصت و ظرفیت ارزشمندی است که معتقدم باید بیشتر از این ظرفیت استفاده کرد.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: مدیران ارشد رسانه ملی نسبت به وقف احساس تعهد خاصی دارند و آثار متعدد و ماندگاری در این زمینه در رسانه ملی انجام می‌شود.

لطیفی ادامه داد: در شرایط حاضر پیش از فرهنگ‌سازی استفاده از روش‌های مستقیم در زمینه همراهی مردم با وقف است و بسیاری از مومنان در جامعه به یک تلنگر نیاز دارند تا اموال خود را وقف کنند و اثری که یک سکانس فیلم سینمایی در انسان دارد با چندین ساعت کلاس و درس به وجود نمی‌آید.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی