هفدانگ شب یلدا با حضور رشید کاکاوند، علیرضا قربانی و با یاد مرتضی احمدی منتشر شد (+دانلود)
هفدانگ شب یلدا با حضور رشید کاکاوند، علیرضا قربانی و با یاد مرتضی احمدی منتشر شد (+دانلود)

شماره سوم مجله صوتی موسیقی هفدانگ با عنوان «کوک چله» منتشر شد.

عصر تبریز: شماره سوم مجله صوتی موسیقی هفدانگ با عنوان «کوک چله» منتشر شد.

 

در ابتدای این شماره رشید کاکاوند، شاعر و پژوهشگر ادبیات پیرامون شب یلدا صحبت کرده است و در انتها تفالی به دیوان حافظ می زند. در ادامه علیرضا تهرانی، ترانه سرا و آهنگساز در بخش «قرنِ راک» به معرفی یک آهنگ شنیدنی از یک گروه راک پرداخته است.

آلبوم این ماه به آلبوم «من عاشق چشمت شدم» اثر تازه منتشرشده علیرضا قربانی، فردین خلعتبری و افشین یدالهی اختصاص دارد که در این بخش گفت و گوهایی با این هنرمندان صورت گرفته است.

رویکرد پرونده این ماه هفدانگ درباره جشن های ایرانی و ویژگی های آن است. در این بخش هوشنگ جاوید، محقق موسیقی نواحی، ساسان فاطمی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و علیرضا میرعلینقی، پژوهشگر موسیقی به صحبت پیرامون پرونده ماه پرداخته اند.

چهره ماه هفدانگ نیز به مناسبت سالروز درگذشت مرحوم مرتضی احمدی و به خاطر سال ها تلاش وی در زمینه موسیقی به این هنرمند برجسته اختصاص دارد.

هفدانگ، مجله‌ای صوتی درباره موسیقی امروز ایران و جهان است که به صورت ماهانه منتشر می شود و هر شماره شامل بخش هایی چون پرونده ویژه، آلبوم ماه، چهره ماه، کنسرت ماه، شعرخوانی و قرن راک است.

عوامل مجله صوتی هفدانگ: تهیه کننده و سردبیر: سعیدبرزی و مسعودبرزی، مشاور و مجری طرح: رضامیرمحرابی، مدیرشبکه های اجتماعی: گیتا پورصالحی، طراح لوگو و گرافیک: مجید توکلی، صدابردار: امیر کاشی همکاران این شماره: رسول حسینی، علیرضا قدیری، امیر کاشی، مریم کچویی، نیلوفرعلمدارلو، فهیمه کوشا، کاوه عزیزیی، مریم علوی

 

شماره دی ماه هفدانگ به مناسبت شب یلدا را می توانید از اینجا دانلود کنید.