تشکیل گروه کاری و برنامه‌ریزی سال «جهش تولید»
تشکیل گروه کاری و برنامه‌ریزی سال «جهش تولید»
سرپرست بهزیستی آذربایجان‌شرقی از شکل‌گیری دبیرخانه گروه‌ کاری و برنامه‌ریزی در راستای هماهنگی، راهبری و تحقق اهداف پیام سال خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، فرگل صحاف با اشاره به نقش بی‌بدیل بهزیستی در جریان سازی و اهمیت هدف‌گذاری و مدیریت بهینه در راستای تحقق اهداف مدنظر مقام معظم رهبری در دستیابی به پیام سال، اظهار داشت: با توجه به مزین شدن سال ۹۹ به سال جهش تولید، کلیه سازمان‌ها، نهادها و افراد در قبال آن وظایف‌های برعهده دارند و باید بر حسب ماموریت‌های ذاتی گام‌های موثر و مستمر بردارند و در بهزیستی آذربایجان‌شرقی نیز در این خصوص لازم است کلیه معاونت‌ها، رؤسای شهرستان‌ها با تشکیل گروه کاری کارشناسی، نسبت به ارائه ایده‌ها، تطبیق وظایف و ماموریت‌ها، همگام با پیشبرد مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، برنامه‌ریزی و اهتمام کنند.

او اظهار امیدواری کرد: برنامه‌ریزی‌های علمی و عملی با استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های مراکز، مؤسسات، تشکل‌های غیر دولتی و اتخاذ رویکردهای فرهنگی و اجتماع محور و با اصلاح نگرش‌‌های سطحی صورت پذیرد.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان، با اشاره به اینکه دبیرخانه مذکور با مسولیت حوزه فرهنگی بهزیستی استان فعالیت خواهد کرد، خاطر نشان کرد: لازم‌ است رؤسای شهرستان‌ها و معاونت‌های تخصصی، بصورت تفکیکی و در قالب برنامه‌ریزی خلاقانه و جریان‌سازی مستمر، نسبت به احصاء وظایف و ماموریت‌ها  و بکارگیری استعدادها و ایده‌های جامعه هدف، الگوهای مناسب و قابل پذیرش تدوین و ارائه نمایند.

صحاف، همچنین ظرفیت حوزه معاونت مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی را در قبال مدیریت جهادی به سمت جهش تولید مهم خواند و خواستار همکاری و مشارکت حداکثری و موثر مراکز غیردولتی در پیشبرد اهداف خیرخواهانه و پیشگیرانه شد.

او همچنین از بررسی و معرفی طرح‌ها و پیشنهادهای برگزیده استانی و شهرستانی خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با اتخاذ تدابیر لازم و استفاده از روش‌های مشارکت‌آمیز، نسبت به آسیب‌شناسی وضع موجود، تقویت برنامه‌های فرهنگی، توانمندسازی جامعه هدف، ترتیب آموزش‌های حرفه ای و کاربردی، ارتقای سطح مداخلات پیشگیری، سلامت اجتماعی و توانبخشی و همچنین بازطراحی مولفه‌های اثرگذار و امیدبخش اقدام و کارکردهای مثبت را به منصه ظهور و بروز رسانند.