بازگشت «پرنده نجاتگر» به میانه
بازگشت «پرنده نجاتگر» به میانه
بالگرد اورژانس هوایی شهرستان میانه که بخاطر نبود آشیانه به شرکت اجاره دهنده فرستاده شده بود به این شهرستان برگردانده شد.

به گزارش عصرتبریز، «اورژانس هوایی میانه بخاطر نبود آشیانه پرکشید و به شرکت برگردانده شد». این خبری بود که چندی پیش در رسانه ها منتشر و با واکنش مسوولان این شهرستان مواجه شد.

امام جمعه میانه در واکنش به این خبر گفت: «هیچ مسوولی حق ندارد امکانات شهرستان میانه را به بهانه های واهی به شهر یا استان دیگر بفرستد».

یعقوب شیویاری نماینده سابق مردم میانه در مجلس که با پیگیری های او اورژانس هوایی میانه فعالیت خود را آغاز کرد، طی توئیتی اعلام کرد: «انتقال بالگرد خسارات جبران ناپذیری به شهرستان میانه وارد خواهد کرد».

موضوعی که صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن تکذیب انتقال بالگرد آن را اینگونه توضیح داد: «بالگرد اورژانس هوایی شهرستان میانه هر سال برای اورهال به شرکتی که اجاره  گرفته می شود فرستاده شده است».

اما هنربر مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز در پاسخ به انتقادها گفت: «اقدامات مربوط به احداث آشیانه در میانه در حال انجام است و حدود یک میلیارد از اعتبارات این کار تامین و مناقصه هم انجام شده و به زودی این مشکل حل می شود».

حالا بیش از یک ماه از این موضوع می گذرد، ظاهراً مشکل آشیانه بالگرد میانه حل شده و بار دیگر شاهد حضور این پرنده نجاتگر در این شهرستان خواهیم بود.

هنربر، مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در این اینستاگرامش نوشته است: «با تلاش مسوولان ارشد استانی و شهرستانی، بالگرد امداد هوایی میانه امروز برگردانده شد».

بالگردهای امداد هوایی کشور از شرکت مربوطه مستقر در تهران اجاره گرفته می‌شود و شرکت، استقرار بالگردها را مشروط به احداث آشیانه کرده است.

با توجه به مزایای انتقال بیماران به‌وسیله اورژانس هوایی و اهمیت افزایش خدمت رسانی به مصدومان و بیماران در میانه که از مناطق کوهستانی و صعب‌العبور است، اهمیت فعالیت این بالگرد هم برای مردم میانه و منطقه دو چندان می باشد.

اورژانس هوایی میانه که به صورت شبانه به مردم روستاهای اطراف شهرستان میانه، سراب، بستان‌آباد، ورزقان و حتی روستا‌های استان زنجان خدمت‌رسانی می‌کرد، چهلمین پایگاه اورژانس هوایی کشور بود که در سال ۹۷، فعالیت خود را آغاز کرد.