شگفت‌انگیزترین پیشرفت‌ها در دوره تحریم رخ داده است
شگفت‌انگیزترین پیشرفت‌ها در دوره تحریم رخ داده است
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شگفت‌انگیزترین پیشرفت‌ها در دوره تحریم رخ داده است، گفت: در عرصه سازندگی متوقف نخواهیم شد.

به گزارش عصرتبریز، سردار حسین سلامی پیش‌ازظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح نخستین واحد بخار پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل، اظهار کرد: در عرصه سازندگی کشور هیچ‌گاه متوقف نخواهیم شد و فکر می‌کنیم که امروز این روشی نوین و بسیار ضروری در جنگ با دشمنان است، در استان اردبیل نیز این خصوصیت وجود دارد و کماکان فعال خواهیم بود و این آمادگی وجود دارد تا برای رشد و توسعه استان و پروژه‌هایی که به اشتغال‌زایی و از بین بردن فقر و محرومیت کمک می‌کند، تلاش کنیم.

وی افزود: ما به‌عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همه توانمندی‌های ممکن خود را در اختیار این رشد و توسعه قرار می‌دهیم و تا به امروز نیز این چنین بوده و پروژه‌های بزرگی توسط قرارگاه سازندگی پیگیری و ترغیب شده، بخشی به بهره‌برداری رسیده و بخشی نیز در حال اجرا بوده و به مراحل پایانی خود رسیده است.

قدرت‌های سلطه‌گر و استکباری در حال زوال تدریجی هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: سال‌های سال رهبری و امامت حضرت امام (ره) و احیای روح آگاهی و ایمان در وجود مردم ما بود که یک حادثه بزرگ را در دنیا رقم زد و به حمد الهی امروز پس از ۴۰ سال و به‌رغم تمامی فشارهای جهانی، جنگ‌های گسترده، تحریم‌های اقتصادی وسیع، محاصرات علمی و فنی و انسداد مسیرهای سیاسی و جنگ‌های رسانه‌ای و تحریکات امنیت داخلی و هر آن‌چه توطئه و تهدید می‌تواند وجود داشته باشد، در اشکال سنتی و پیشرفته آن علیه ملت ایران، انقلاب ایران و علیه رهبر عظیم‌الشان ما اعمال شده است اما به لطف الهی محصول این همه فشار، استقامت، مقاومت و استحکام روح ایمان مردم ما و نتیجه آن درخشش خورشید انقلاب اسلامی در آسمان جهان سیاست و زوال و غروب تدریجی قدرت‌های سلطه‌گر و استکباری است.

سلامی ادامه داد: به برکت نزول نصرت‌های الهی و عنایت‌های خاص حضرت صاحب الامر (عج) در این سرزمین و هدایت‌های امام عزیز و رهبر معظم و بزرگوار انقلاب ما و وفاداری ملت عزیز و بیعت دائمی آن‌ها، به رغم مشکلاتی که وجود دارد در موقعیت بسیار خوبی هستیم و شرایط جهانی به گونه‌ای است که دشمنان ما با مشکلات بیشتری مواجه هستند و این معجزه الهی برای مردم ایران است.

اردبیل می‌تواند سهم بزرگی از اقتصاد کشور داشته باشد

وی به ظرفیت‌های استان اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: در این دایره وسیع نیز استان اردبیل به وفاداری و داشتن مردمانی که غیرت و جوانمردی را از حضرت عباس (ع) دارند، شهره است و با شهدای بزرگی که این استان تقدیم انقلاب کرده و مردمی که سرزنده و سخت‌کوش بوده و در کنار مسؤولان همدل هستند، یکی از استان‌های زیبا، زنده و سرفراز ایران اسلامی است و شایسته خدمات بزرگ است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در ابتدا باید از وحدت مسئولان استانی از امام جمعه و استاندار گرفته تا فرماندهان عالی تقدیر کرد در کنار آن نیز باید از مردم شریف سپاسگزار بود، طبیعت این استان نیز شرایطی دارد که می‌تواند کمک حال اقتصاد بوده و حتی سهم بزرگی از اقتصاد کشور را داشته و آن را توسعه دهد.

سلامی بیکاری جوانان استان اردبیل را یادآور شد و اظهار کرد: اشتغال جوانان این استان، اولویت اصلی ما بوده و این مهم در کارخانه‌های بزرگ و صنایع خرد خانگی و کارگاهی نیز مورد تاکید ما است.

وی با تاکید بر تداوم مبارزه با ویروس کرونا در کشور، گفت: کنترل بیماری کرونا که یک پروژه ملی بود، آن‌چه با همت و مجاهدت‌های خالصانه و بی‌ریای برادران بسیجی به همراه عزیزان شبکه بهداشت رخ داد، به شکل اعجاز گونه‌ای رشد تصاعدی و روزافزون کشته‌ها و بستری‌ها و مبتلایان را متوقف کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: تا وقتی که ما هستیم و راه عبور از مشکلات و بحران‌ها را آموختیم و متوجه شدیم که در این مسیر، هیچ‌کسی غیر از خودمان و خدایمان به داد ما نخواهد رسید، این راه را باید ادامه دهیم.

سلامی بیان کرد: هیچ‌کسی در این شرایط به ما کمک نخواهد کرد و امروز دوستانی که در این شرایط خود را دوست ما اعلام می‌کنند در بهترین حالت با ما دشمنی نمی‌کنند اما راهی هم برای عبور ما از این گردنه‌ها برای ما باز نمی‌کنند و هیچ فرجی به دست آن‌ها حاصل نخواهد شد.

فقط بر خداوند و ظرفیت‌های درونی فراوان تکیه کنیم

وی تصریح کرد: راه فرج در همان اتکاء ما به خداوند، توسل به حضرت ولی‌عصر (عج) و پیروی نایب بر حق ایشان بوده و این شعار نیست بلکه واقعیتی است که سال‌های سال در میدان جریان داشته و به ما ثابت کرده که فقط بر خداوند و ظرفیت‌های درونی فراوان هدیه شده از سوی خداوند تکیه کنیم و به هر نقطه‌ای از ایران اسلامی که می‌نگریم یک منبع عظیم و جوشان وجود دارد و خداوند نیازمندی‌ها را در دل این کشور قرار داده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این‌ها گنج‌های نهفته است که وجود دارد، البته به اعتقاد بنده پیدا است ولی باید آن‌ها را اکتشاف کرد یعنی ما از انرژی، دریا، آب، کشاورزی، معدن، ثروت‌های انسانی بی‌شمار، هوش سرشار، مردم سخت‌کوش و … استفاده کنیم.

سلامی بیان کرد: نیازها و دشمنان حرکت‌آفرین هستند و وجود آن‌ها انگیزه‌آفرین است و ما آن‌ها را نردبان خود قرار می‌دهیم و از روی آن‌ها عبور می‌کنیم، هیچ راهی نیز نداریم و این فرازها را نیز باید پشت سر بگذاریم.

شگفت‌انگیزترین پیشرفت‌ها را در دوره تحریم به دست آورده‌ایم

وی با بیان اینکه بیشترین و شگفت‌انگیزترین پیشرفت‌های ما در دوره تحریم رخ داده است، اظهار کرد: حداقل در سپاه از آن زمانی که دشمن ما را تحریم کرد، ما در عرصه قدرت دفاعی شکوفا شدیم، قرارگاه سازندگی ما بالنده شد و اگر کسی نمودار رشد فعالیت‌های قرارگاه را ترسیم کند و این را با شرایط سیاسی تحریم‌ها مقایسه کند، متوجه می‌شود که هر زمان فشار بیشتر شده، بیشتر رشد داشته‌ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: این تجربه و فرصت را نباید از دست بدهیم چرا که دشمن ما تغییر رویه نخواهد داد، یعنی در این دشمنی یک سرشت شیطانی وجود دارد که با تغییر احزاب و شخصیت‌ها، دشمنی تغییر نمی‌کند و ماهیتش پابرجا خواهد ماند هر چند ممکن است روش تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان هیچ کمکی نخواهند کرد و هیچ فشاری را هم کم نمی‌کنند، تصریح کرد: ما فشارها را خودمان باید از بین برده و زمین را تغییر دهیم و با همین اقداماتی که انجام می‌دهیم پیش برویم و تلاش کنیم تا کشور آباد شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: حتی این مقدار وابستگی‌هایی هم که به خارج وجود دارد، به‌تدریج مانند وابستگی‌های قبلی باید کاهش دهیم، درست است که در همه جای عالم هیچ پروژه پیچیده‌ای صددرصد بومی کشوری نیست اما ما متفاوت هستیم و چون در تحریم قرار داریم باید صددرصد در داخل کار کنیم و همان منافذ کوچک وابستگی را نیز که می‌تواند نقطه‌ای برای فشار دشمن بر ما باشد را ببندیم.

تمام امکانات سپاه متعلق به خود مردم است

سلامی افزود: تمام‌قد در خدمت مردم هستیم و تمام امکانات سپاه متعلق به خود مردم است و ما امانت‌دار و خادم آن‌ها هستیم و این هیچ منتی بر کسی ندارد، ما فقط تلاش می‌کنیم که آن گره‌ها را پیدا کرده و رفع کنیم.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم حریص هستم اظهار کرد: این جریان نیز ادامه دارد و تا جایی که ما را در حد مرگ هم پیش می‌برد و شاید زیباترین آرزو برای ما این باشد که در راه عزت و سربلندی مردم، جانمان را از دست بدهیم، چه در دفاع از این مردم و چه در خدمت‌رسانی که هیچ فرقی ندارد، مفهوم اینکه می‌گوئیم «حریص هستیم»، یعنی هم مشتاق هستیم و هم حرص می‌خوریم و ناراحت هستیم و چشمان ما تحمل دیدن نیاز و نیازمند را ندارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ولی بضاعت‌های ما که زیاد هم هستند، به کار است و ما امیدواریم و با امید هم زندگی می‌کنیم و از فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) و همکارانشان از مهندسین تا کارگران و همه کسانی که این پیچ و مهره‌ها را می‌بندند، تشکر می‌کنیم.

سلامی بیان کرد: دشمن امروز رصد می‌کند و با ماهواره‌ها زمین ما را شخم می‌زند تا ببیند که متوقف شده‌ایم و بیکار مانده‌ایم یا این‌که نه پیش می‌رویم و شکل جدیدی پیدا می‌شود و به دنبال آن یک کارخانه، یک ریل، یک کارگاه، یک جاده، یک نیروگاه و یک اسکله، یک بیمارستان، یک مدرسه و دانشگاه در کشور رونق می‌گیرد.

وی اظهار کرد: این یک اعجاز الهی است که کشوری را همه دنیا چندین سال تحریم کنند و همه دروازه‌های ورود علم و دارو و غذا و … را ببندند و کشور زندگی کند، مطالبه کند، افتتاح کند و این‌ها برای ما امیدبخش است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این یک جبهه واقعی و حقیقی است و آن‌هایی که امروز کار سازندگی می‌کنند، نبرد حقیقی بین اسلام و کفر را اداره می‌کنند و این جنگ برای بقا است و این جنگ دشمن علیه ما برای از بین بردن موجودیت، دین و عزت است.

سلامی بیان کرد: این سومین بار است که به استان اردبیل آمده‌ایم و درست است که ما را به بودن در میدان نبرد می‌شناسند اما اینجا را نیز سنگر می‌دانیم و باید باشیم.