اجرای پروژه‌های عمرانی توسعه‌آفرین در شهرک خاوران
اجرای پروژه‌های عمرانی توسعه‌آفرین در شهرک خاوران
شهردار منطقه ۹ تبریز گفت: آبادانی و توسعه‌ی عمرانی در شهرک خاوران با شتاب و سرعت ملموسی قابل مشاهده است.

به گزارش عصرتبریز، بهرام نسیانی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام و همچنین مورد بهره‌برداری شده طی سه سال اخیر در این منطقه گفت: با اجرای چندین پروژه مهم و زیر بنایی در شهرک خاوران همچون کمربند میانی، رمپ‌های ورودی و خروجی اتوبان پیامبر اعظم و کریدور شمال – جنوب به طول ۲/۵ کیلومتر، منبع آب بتنی ۱۰۰۰ مترمکعبی، پارک‌های محله‌ای، ساختمان آتش‌نشانی، پد هلیکوپتر، بلوار۶۵ متری شهرک خاوران، ساختمان اداری، کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی، رفع نواقصات عمرانی محلات شهرک خاوران و … زیرساخت‌های جدید در این شهرک محقق گردیده که بی‌شک تمامی این پروژه‌ها نقش توسعه‌آفرین در چشم انداز این شهرک مدرن دارند.

شهردار منطقه۹  افزود: با بهره‌برداری از کمربند میانی این شهرک بطول حدود ۳/۷ کیلومتر، تعداد قابل توجهی از قطعات اراضی این شهرک آماده‌ی دریافت پروانه جهت ساخت و سازها گردید که در حال حاضر با رغبت مالکان و سرمایه‌گذاران حوزه‌ی مسکن در این شهرک مواجه هستیم.

نسیانی در ادامه با اشاره به احداث سایت بحران در این شهرک گفت: احداث ایستگاه آتش‌نشانی و پد هلیکوپتر از جمله پروژه‌های مهم عمرانی و خدماتی منطقه در راستای مدیریت بحران در این بخش از شهر تبریز است که از ابتدای سال جدید با شتاب بخشی بیشتر در حال اجرا بوده که عملیات عمرانی پد هلی کوپتر به اتمام رسیده و ساختمان آتش‌نشانی نیز در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

او خاطر اظهار کرد: در راستای تکمیل این سایت و همچنین بر اساس کاربری‌های موجود و تدابیر اتخاذ شده، احداث یک باب سالن بحران در کنار ساختمان آتش‌نشانی و پد هلی کوپتر شهرک خاوران پیش‌بینی و لحاظ شده است.

نسیانی تصریح کرد: قطعا با تکمیل این سایت، امدادرسانی در زمان بروز حوادث و بحران علاوه بر شهرک خاوران، با اتوبان‌های پیامبر اعظم (ص) و شهید کسایی و همچنین بخش اعظمی از شرق تبریز به سهولت و در کوتاه ترین زمان ممکن میسر خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر پروژه کریدور شمال – جنوب شهرک خاوران بعنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی کلانشهر تبریز در شهرک خاوران در حال اجرا می‌باشد و طبق برنامه زمان‌بندی ۲/۵ کیلومتر از این پروژه بزودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه ۹ عنوان داشت: کریدور شمال – جنوب شهرک خاوران بعنوان یکی از پروژه‌های ضروری و اولویت‌دار در سطح شهرداری منطقه ۹ بوده که با هدف اتصال اتوبان پیامبر اعظم (ص) به بلوار شهدای غواص، با جدیت تمام توسط عوامل ذیربط و با نظارت کارشناسان حوزه فنی و عمرانی منطقه در حال تکمیل مراحل اجرایی می‌باشد.

نسیانی شهردار منطقه ۹ همچنین از دیگر فعالیت‌های شاخص عمرانی در این شهرک را ساماندهی و بهبود وضعیت گذرهای اصلی و فرعی در این منطقه دانست و اظهار داشت: آبادانی و توسعه‌ی عمرانی در شهرک خاوران با شتاب و سرعت ملموسی قابل مشاهده است و مهمترین ثمره‌ی این اقدامات عمرانی، جمعیت‌پذیری شهرک خاوران و سکونت شهروندان در این شهرک جدید الاحداث می‌باشد که قطعا تکمیل پروژه‌های در دست اقدام و اجرای طرح‌های جدید، توسعه‌ی روز افزون را در این شهرک به دنبال خواهد داشت.