هشدار انتخاباتی به رؤسای ادارات و دستگاه‌های دولتی آذربایجان‌شرقی
هشدار انتخاباتی به رؤسای ادارات و دستگاه‌های دولتی آذربایجان‌شرقی
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس قانون استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی در روند انتخابات به نفع کاندیدای خاص ممنوع است.

به گزارش عصرتبریز، موسی خلیل‌اللهی در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان با بیان اینکه حفظ امنیت و برگزاری سالم و پرشور انتخابات اولویت دستگاه قضایی است، اظهار داشت: به منظور پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در همه شهرستان‌ها تعیین شده است.

وی با اشاره به موضوع ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی در روند تبلیغات انتخابات، افزود: بر اساس قانون استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی و نیمه دولتی و عمومی در راستای تبلیع افراد خاص ممنوع بوده و در صورت مشاهده بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: حضور رؤسای ادارات در مجالس به منظور تبلیغ به نفع کاندیداهای خاص ممنوع بوده و مدیران و رؤسای دستگاه‌های باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: دادستان‌های شهرستان‌های استان باید دستورات لازم را برای پیشگیری از تخلفات احتمالی به دستگاه‌ها و ادارات اعلام کنند.

خلیل‌اللهی در رابطه با موضوع انتخاب اعضای هیئت‌های اجرایی و نظارت خاطرنشان کرد: به منظور برگزاری انتخابات سالم، انتخاب افراد صالح و دارای شاخصه‌های مورد نظر در هیئت‌های اجرایی و نظارت باید به صورت ویژه توجه و دقت شود.