افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی
افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی
معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان، خواستار اهتمام بیشتر برای مدیریت و مقابله با این ویروس شد.

به گزارش عصرتبریز، علیار راستگو ظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در تبریز گفت: باید مردم در خانه بمانند و از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۷ شهرستان استان در وضعیت قرمز است، ادامه داد: چهار شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی قرار دارند و تمامی فرمانداران موظف هستند که محدودیت‌های متناسب با هر یک از وضعیت‌ها را در شهرستان خود اجرا کنند.

راستگو با اشاره به اینکه باید طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی به صورت دقیق اجرا شود، ابراز داشت: کمیته‌های ستاد استانی مقابله با کرونا نیز باید فعال‌تر از گذشته کار کرده و مصوبه دورکاری در ادارات استان نیز اجرایی شود و ادارات دولتی و دستگاه‌ها فقط با یک سوم کارمندان فعالیت داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین افزود: با متخلفان در تمامی بخش‌ها به صورت جدی برخورد می‌شود.

وی به ضرورت رعایت واکسیناسیون گروه‌های هدف اشاره کرد و گفت: از سوءاستفاده در این خصوص باید جلوگیری شود.

راستگو با تاکید بر اینکه سلامت مردم، هدف اصلی و خط قرمز ما در شرایط کنونی است، گفت: اصنافی که پروتکل‌ها و محدودیت‌های کرونایی را رعایت نکنند پلمب خواهند شد.