روزانه ۳۰۰ آزمایش کرونا در آذربایجان‌شرقی مثبت می‌شود
روزانه ۳۰۰ آزمایش کرونا در آذربایجان‌شرقی مثبت می‌شود
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه بستری‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی درحال افزایش است، گفت: به طور متوسط روزانه نتیجه ۳۰۰ تست مثبت است.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، عباسعلی درستی اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بسترهای کرونایی آذربایجان‌شرقی از حدود ۶۳۰ بیمار در هفته گذشته به ۶۶۰ تا ۶۷۰ بیمار بستری افزایش یافته است و روزانه پنج تا ۶ مورد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا در استان ثبت می‌شود.

وی افزود: اکنون شهرستان عجب شیر در آذربایجان‌شرقی قرمز است و ۱۲ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان در حالت زرد کرونایی هستند.

درستی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون بر ضد کرونا در آذربایجان‌شرقی گفت: تاکنون بیش از ۱۲۴ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی واکسینه شده‌اند، اما از حدود یک ماه قبل تزریق دوز اول واکسن در استان تقریباً متوقف شده است.

وی ادامه داد: البته امروز حدود ۵۰ هزار واکسن تحویل استان می‌شود تا از فردا واکسیناسیون گروه سنی ۶۸ تا ۷۰ نیز آغاز شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ و به بالا نیز به شرط عمل به تعهد وزارتخانه در تأمین واکسن از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را تنها راه مقابله با کرونا در شرایط قبل از افزایش سرعت واکسیناسیون دانست و افزود: در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی احتمال ورود به موج پنجم کرونا در آذربایجان‌شرقی بسیار بالا می‌رود.