پایان امیدها برای باز شدن پنجره تراکتور!
پایان امیدها برای باز شدن پنجره تراکتور!
به نظر می رسد که داستان بدهی های تراکتور سر درازی دارد و پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه برخلاف وعده هفته گذشته به این زودی ها قرار نیست که باز شود.

به گزارش عصرتبریز، در پایان سومین سال مالکیت محمدرضا زنوزی در تراکتور، این تیم به رتبه چهارم لیگ برتر دست یافت و از کسب سهمیه باز ماند. این تیم در جام حذفی هم نتوانست قهرمانی فصل قبل خود را تکرار کند و علی رغم صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، شکست قابل انتظاری مقابل النصر در مرحله یک هشتم نهایی داشت. آنها با لیست ۱۶ نفره راهی قطر شدند تا با النصر دیدار کنند؛ لیستی که که نصفش را نفرات تیم های پایه تشکیل می داد و جای خالی نفرات فصل قبل به شدت احساس می شد. شرایط بحرانی تراکتور را می شد از همان میانه های فصل گذشته حس کرد؛ تغییرات ادامه دار در کادر فنی و مدیریت باشگاه که به سندرومی بی پایان در تبریز تبدیل شده و همچنان هم ادامه دارد، کار را به جایی کشاند که فعالیت های باشگاه تراکتور در روزهای میانی شهریور امسال به مدت ۷۲ ساعت به حالت تعلیق در آمد.

قریب به اتفاق ستاره های تراکتور در پایان لیگ بیستم با توجه به شرایط مالی و مدیریتی نابسامان باشگاه، اقدام به ترک تبریز و حضور در باشگاه های دیگر کردند. این اتفاق زمانی که با پنجره بسته نقل و انتقالاتی در هم آمیخته شد، پایانی بود بر رویای تی تی ها که می خواستند با مالک جدید فاتح ایران و آسیا شوند. این شرایط عجیب باعث شد تا رابطه مالک و هواداران هم به شدت تیره شود. طی تجمعات اعتراضی چند هفته پیش نیز، بسیاری از هواداران خواستار پایان مالکیت زنوزی بودند؛ اتفاقی که با وجود برگزاری جلسات متعدد استانی رخ نداد و تراکتور با مالکیت زنوزی به کار خود ادامه داد؛ مالکی که هفته گذشته در مصاحبه ای اعلام کرد که عده ای می خواهند مالکیت را از او بگیرند. زنوزی در آن گفت و گو قول داد که ظرف ۱۰ روز آینده پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور باز خواهد شد. رسانه رسمی باشگاه نیز هفته گذشته این خبر را تایید و اعلام نمود تا پایان این هفته (هفته ای که گذشت!) پنجره باز خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد.

در شرایطی که خیلی ها پیش بینی می کردند با پرداخت بدهی هایی که منجر به بسته شدن پنجره شده، رابطه زنوزی و تی تی ها دوباره سامان خواهد گرفت اما مالک تراکتوری ها در انجام وعده خود ناتوان بود و تراکتور هنوز نتوانسته در فاصله کمتر از یک ماه مانده به آغاز بازی های لیگ برتر هیچ بازیکنی را به صورت رسمی به خدمت بگیرد. البته آنها با چند بازیکن قرارداد داخلی بسته اند ولی هنوز مشخص نیست که آیا بتوانند قرارداد این بازیکنان را تا موعد تعیین شده ثبت کنند یا این خریدها هم مثل خیلی های دیگر که از انتظار برای باز شدن پنجره خسته و به تیم دیگر رفتند، تبریز را ترک می کنند؟

در حالی که باشگاه تراکتور اعلام کرده بود با پرداخت بدهی استوکس پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه باز خواهد شد نه تنها بدهی این بازیکن هنوز پرداخت نشده بلکه امروز اسنادی از بدهی های باشگاه تراکتور به دو خارجی دیگر منتشر شد؛ اسنادی که نشان می دهد پرداخت بدهی استوکس برای باز شدن پنجره کافی نیست! باشگاه تراکتور که از سوی فیفا و با تأیید دادگاه CAS در پرونده شکایت کوین کنستانت به پرداخت ۸۲۰ هزار یورو (به‌علاوه ۵ درصد سود سالیانه) به این بازیکن محکوم شده بود، پس از گذشت چند ماه از رای دادگاه CAS هنوز مطالبات این بازیکن را پرداخت نکرده تا این پرونده نیز منجر به بسته شدن پنجره نقل‌و‌انتقالاتی باشگاه تبریزی شود. طبق حکم فیفا باشگاه تراکتور با احتساب ۵ درصد سود سالیانه باید ۹۰۴ هزار یورو به این بازیکن پرداخت کند. علاوه بر این بازیکن، پاتریک دی‌وایلد دستیار جرج لیکنز در تیم تراکتور نیز با شکایت از این باشگاه، تراکتوری‌ها را به پرداخت چیزی حدود ۱۲۰ هزار یورو محکوم کرده که برای باز شدن پنجره نقل‌ و‌ انتقالاتی، سرخ ‌پوشان تبریزی باید این پول را پرداخت کنند.

تاخیر بیش از اندازه در پرداخت بدهی استوکس و اضافه شدن دو مورد دیگر به بدهی های خارجی که حکم آنها صادر شده و عدم پرداخت شان پنجره نقل و انتقالاتی را همچنان بسته نگه خواهد داشت، این خبر تلخ را می تواند برای هواداران تراکتور به همراه داشته باشد که رویای باز شدن پنجره به این زودی ها محقق نخواهد شد و تابستان با صفر خرید برایشان در حال اتمام است.