راه‌آهن بستان‌آباد-تبریز از برنامه زمان‌بندی عقب است
راه‌آهن بستان‌آباد-تبریز از برنامه زمان‌بندی عقب است
استاندار آذربایجان‌شرقی از عملیات اجرایی راه‌آهن بستان‌آباد - تبریز بازدید کرد و گفت: راه‌آهن بستان‌آباد - تبریز از برنامه زمان‌بندی عقب است.

به گزارش عصرتبریز، عابدین خرم به همراه معاون عمرانی استاندار در ایستگاه راه‌آهن خاوران حضور یافت و در گفت‌وگو با پیمانکاران پروژه، روند پیشرفت فیزیکی و مسائل و مشکلات آن را بررسی کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه این بازدید، گفت: راه‌آهن بستان‌آباد – تبریز از پروژه‌های مهم و ملی است که متأسفانه مدت زیادی از شروع آن می‌گذرد و از نظر مالی و زمانی از برنامه زمان‌بندی عقب است.

خرم با تأکید بر پیگیری‌های جدی برای تأمین اعتبار این پروژه، گفت: با همتی که در پیمانکاران پروژه دیدم امیدوارم تا پایان سال بتوانیم از این مسیر و ایستگاه راه‌آهن خاوران بهره‌برداری کنیم.

در این بازدید عنوان شد که عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن خاوران به‌طور کامل به اتمام رسیده و با نصب تجهیزات مورد نیاز، تا یک ماه آینده قابل بهره‌برداری است.

زیرسازی، روسازی و ریل‌گذاری مسیر ایستگاه خاوران تا ایستگاه ائل‌گلی نیز همزمان انجام می‌شود که در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز، عملیات اجرایی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

بخش بستان‌آباد – تبریز آخرین بخش از طرح خط آهن میانه – تبریز به طول حدود ۵۰ کیلومتر است.