کشف مواد محترقه در محل انفجار ساختمان مسکونی در تبریز
کشف مواد محترقه در محل انفجار ساختمان مسکونی در تبریز
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی از امدادرسانی در حادثه انفجار و ریزش آوار منزل مسکونی در تبریز با مشارکت ۴۵ امدادگر و ۲ دستگاه زنده‌یاب خبر داد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، حمید حسین پور اظهار کرد: امروز جمعه(۱۵ بهمن‌ماه)، حادثه انفجار گاز در یک ساختمان سه طبقه در تبریز، محله عباسی به طرف دولت آباد، به هلال‌احمر اعلام و بلافاصله ۴۵ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر به همراه دو دستگاه آمبولانس، دو دستگاه زنده‌یاب و سایر تجهیزات امدادی و خودرویی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: این حادثه ۳ کشته و ۱۰ مصدوم به دنبال داشته است و عملیات امدادی آواربرداری و جست‌وجوی مصدومان احتمالی گرفتار در زیر آوار ساختمان با یافته شدن آخرین و سومین فوتی دقایقی پیش ساعت ۲۲ شب پایان یافت.

حسین‌ پور گفت: در این حادثه، ۵ باب منزل دچار تخریب ۵۰ درصدی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی ادامه داد: در این عملیات از حضور تیم آنست و سگ تجسس در منطقه عملیاتی برای جستجوی افراد محبوس شده استفاده شد.

بنا بر گزارش آتش‌نشانی تبریز، با توجه به اینکه مواد محترقه در محل پیدا شده است، احتمال می رود که حجم بالای مواد محترقه و مستحکم نبودن سازه‌های این محله، منجر به بروز این حادثه شده باشد اما علت اصلی حادثه در دست بررسی است.