فاز نخست مجموعه فرهنگی، ورزشی و گردشگری جهان ساتراپ افتتاح شد
فاز نخست مجموعه فرهنگی، ورزشی و گردشگری جهان ساتراپ افتتاح شد
فاز نخست مجموعه فرهنگی، ورزشی و گردشگری جهان ساتراپ در تبریز افتاح شد

به گزارش عصر تبریز، فاز ۱ مجموعه فرهنگی، ورزشی و گزدشگری جهان ساتراپ با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور و مقامات استانی در تبریز به بهره برداری رسید.

در آئین افتتاج این مجموعه حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه دراستان گفت: از استاندار آذربایجان شرقی میخواهیم مسئولین ذیربط استان از جمله مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل میراث فرهنگی و سازمان برنامه و بودجه و همینطور موسسات بانکی برای سرمایه گذاری هایی مانند همین مجموعه ترغیب شوند.

وی گفت: الان دولت خودش نمی تواند به اینگونه کارها ورود کند. امکانات و مشکلات اقتصادی دولت به حدی است که دولت توان اینکه به اینگونه کارها ورود پیدا کند ندارد و در اولویتش هم قرار ندارد. ما باید از سرمایه گذاران عزیز استقبال کنیم و در اختیار آنها تسهیلات قرار دهیم تا چنین اقدمات مشابهی را در شهر تاریخی و فرهنگی تبریز ایجاد کنند.

استاندار آذربایجان‌ شرقی هم گفت: با همکاری تمام مسئولان استان تلاش می‌کنیم تا با کاهش بروکراسی اداری و تسهیل مسیر سرمایه‌گذاری، زمینه مناسب را برای فعالیت کسانی که دل در گرو پیشرفت میهن خود دارند، فراهم کنیم.

عابدین خرّم با قدردانی از سرمایه‌گذاران این مجموعه، گفت: وجود چنین انسان‌هایی که با تعصب، غیرت و درک نیازهای شهر و وطن خود یک کار زیرساختی انجام می‌دهند، بسیار باارزش است و قطعاً این سرمایه انسانی ماندگار است.

وی با انتقاد از وجود پیچ‌ و خم‌های اداری برای سرمایه‌گذاران، گفت: در سیستم اداری ایران سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری باید کفش آهنین پوشید. اما ما در دولت سیزدهم سعی خواهیم کرد مسیر پر پیچ و خم سرمایه گذاری را کوتاه تر کنیم.

وی تصریح کرد: برای ارتقای شاخص‌های توسعه در تبریز و استان و تامین رفاه و آسایش مردم، باید شرایط مناسب را برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

سعید عمرانی معاون قضائی دادستان کل کشور که مهمان ویژه این مراسم بود اظهار کرد: یک زمانی تاسیس چنین جاهایی ضد فرهنگ تلقی می شد. اما امروزه می بینیم اینها خود فرهنگ است.

سعید عمرانی

وی گفت: در کشور هم سرمایه دار داریم و هم پول وجود دارد. سرمایه دارها در مسیر سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری از گیرهای اداری ترس دارند که ما باید این ترس را از بین ببریم.

عمرانی افزود: مقام معظم رهبری با نامگذاری سال ها به ما پیام می دهند که راه نجات کشور تولید و اشتغال رایی است.

معاون دادستان کل کشور تاکید کرد: حل مشکلات داخلی منوط به رفع خود تحریمی است. تحریم های خارجی شکست خورده است.

جهان ساتراپ

فاز نخست مجتمع رفاهی، تفریحی و ورزشی “جهان‌ساتراپ”، با سرمایه‌گذاری ۴۵۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی توسط برادران پورجهانی در زمینی به مساحت ۴۲۵۰ مترمربع و زیربنایی بالغ بر ۲۶۰ هزار متر مربع، شامل یک مجموعه مسکونی ۷۰ واحدی، استخر، تالار، رستوران، کافی شاپ، سالن‌های ورزشی، مجموعه پزشکی و درمانی اختصاصی، رستوران و سالن‌های همایش و جلسات، به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است پس از یک دوره رکود پنج ساله فعالیت های عمرانی و تغییر مالک و مدیریت پروژه با بازنگری مشاوران در طراحی و معماری مجموعه و اعمال تغییرات در حد بازگشت به سفت کاری و اجرای مجدد نازک کاری تمامی بخش های پروژه و نوسازی سیستم های تاسیساتی و گرمایشی و تجهیرات ایمنی و ارتباطی در هر دو بخش در قالب فاز اول- برج های مسکونی در ۱۰ طبقه به متراژ ۱۵ هزار مترمربع و فاز دوم مجتمع رفاهی و ورزشی در ۵ طبقه و زیربنا به متراژ ۱۱ هزار مترمربع شامل استخر شنای استاندارد با سونا و جکوزی و استخر کودک و حمام ترک و اتاق نمک و خدمات ماساژ حرفه ای همچنین تالار پذیرایی و تجمعات و مراسمات ویژه با پیش بینی پذیرایی از پانصد نفر میهمان در طبقه اول اجرا و طراحی شده است.

  • خبرنگار: سعید خسروشاهی