تشکیل کارگروه مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان
تشکیل کارگروه مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان

در جلسه مشترک با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک بین این دو ارگان جهت رسیدگی به امور اماکن تاریخی- مذهبی و بقاع متبرکه تاریخی استان تأکید شد.

عصر تبریز: در جلسه مشترک با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک بین این دو ارگان جهت رسیدگی به امور اماکن تاریخی- مذهبی و بقاع متبرکه تاریخی استان تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست گفت: حفظ و نگهداری از بقاع متبرکه دارای قدمت تاریخی و اماکن تاریخی- مذهبی ثبتی استان، نیازمند همکاری تنگاتنگ این دو اداره کل و تشکیل جلسات مداوم کارگروه پیرامون موارد مشترک است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: نتیجه جلسات این کارگروه مشترک، به منظور تنویر افکار عمومی در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

وی افزود: بعد از بحث و تبادل نظر در خصوص مرمت و نگهداری از اماکن تاریخی – مذهبی استان در این جلسات و برآورد هزینه های لازم، هر دو اداره کل ملزم به تأمین اعتبار از محل منابع ملی و استانی در راستای تحقق اهداف مشترک خواهند بود.

حق پرست در این نشست، بهسازی و بهبود وضعیت مقبره چهار منار را از اولویت های کاری اداره کل در سال جاری عنوان کرد و از شروع اقدامات اولیه به منظور بهبود وضع موجود این بنای تاریخی خبر داد.

وی تأکید کرد: بعد از انجام اقدامات ضروری و تأمین اعتبار، مرمت این بنا با نظارت اداره کل میراث فرهنگی انجام خواهد شد.

حق پرست هم چنین با اشاره به مرمت کامل مقبره علی سیاه پوش به همت اداره کل میراث فرهنگی، بر لزوم همکاری اداره کل اوقاف استان، دادستانی تبریز و اداره کل میراث فرهنگی در رفع معارضات موجود به منظور معرفی این اماکن متبرکه به عنوان جاذبه های تاریخی و مذهبی استان تأکید کرد.

در این دیدار مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز بر رسیدگی به امور و مرمت امامزاده ها و بقاع تاریخی استان در خور شأن و منزلت تبریز، در راستای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ تأکید کرد.

حجت الاسلام علی مصائبی از برگزاری نشست های مشترک با شهرداری تبریز خبر داد و افزود: طی این نشست ها شهرداری نسبت به تأمین اعتبار جهت مرمت اماکن متبرکه تاریخی تبریز اعلام آمادگی نموده است.