نظارت مستمر اداره‌کل استاندارد بر استحکامات تله‌کابین تبریز
نظارت مستمر اداره‌کل استاندارد بر استحکامات تله‌کابین تبریز
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت از نظارت مستمر اداره کل استاندارد آذربایجان‌شرقی بر استحکامات تله‌کابین تبریز بر اساس استانداردهای ۲۳ گانه بین‌المللی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، بابک دانش‌پناه در گفتگو با خبرنگار شهریار اظهار کرد: اداره‌کل استاندارد استان با استانداردهای ۲۳ گانه اعم از مسافرگیری، تعمیرات، نگهداری، استحکام بنا و تخلیه مجموعه تله‌کابین تبریز را مورد بررسی قرار داده و پس از تایید ارگان‌های ذیربط، اقدام به صدور گواهی بهره‌برداری می‌کند.

وی افزود: هر سال گواهی الزامات بین‌المللی برای فعالیت تله‌کابین تبریز از سوی اداره کل استاندارد صادر شده و هر سه ماه یک‌بار نیز شرکت‌های بازرسی از نقاط مختلف تله‌کابین بازدید و تاییدیه می‌دهند.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی تصریح کرد: جابجایی حتی یک میلی‌متر از استحکامات تله‌کابین تبریز موجب فعال‌شدن سنسورهای حرکتی و توقف تله‌کابین از ادامه فعالیت می‌شود.

وی اضافه کرد: تله‌کابین تبریز محصول شرکت دوپرمایر اتریش بوده و بهترین و مجهزترین تله‌کابین کشور در حال حاضر است.

دانش‌پناه تاکید کرد: تله‌کابین تبریز از سال ۸۸ راه اندازی شده و از سال ۸۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرده که در این مدت هیچگونه تغییرات و مشکلی در استحکامات آن وجود نداشته است.

ایستگاه‌های اول و دوم تله‌کابین تبریز به همراه دکل‌های آن به صورت آکس (موازی) و در یک خط است که به تایید اداره کل استاندارد نیز رسیده است.