رتبه نخست آذربایجان شرقی در اشتغالزایی مددجویان
رتبه نخست آذربایجان شرقی در اشتغالزایی مددجویان
رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: آذربایجان شرقی رتبه نخست اشتغالزایی را برای مددجویان کمیته امداد در کشور دارا است.

به گزارش عصرتبریز، سیدمرتضی بختیاری که به منظور افتتاح طرح‌های عمرانی به استان سفر کرده است در دیدار با استاندار افزود: سهمیه این استان ۱۱ هزار نفر تعریف شده بود و در پایان سال ۱۴۰۰ اشتغالزایی برای ۱۹ هزار و ۵۲۴ نفر محقق شده است.

وی ادامه داد: برای امسال نیز ایجاد اشتغال ۲۰ هزار نفری در آذربایجان شرقی هدفگذاری شده که در ۶ ماهه نخست ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان این استان صاحب شغل شده اند.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر لزوم حمایت مدیریت ارشد استان در تکلیف به بانک‌ها برای پرداخت به موقع تسهیلات مددجویی گفت: یک هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی نیاز داریم که تا پایان شهریور ماه ۴۸۸ میلیارد تومان پرداخت شده است.

بختیاری با قدردانی از مشارکت مردم و خیران آذربایجان شرقی در کارهای خداپسندانه ادامه داد: سال گذشته کمک‌های نقدی و غیرنقدی این استان افزون بر ۵۰۴ میلیارد تومان بود و از ابتدای امسال تاکنون خیران استان با وجود تورم و گرانی ۲۹۸ میلیارد تومان به کمیته امداد پرداخت کرده اند.

وی اضافه کرد: ۷۰ هزار و ۷۸۸ خانوار در آذربایجان شرقی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند و از همین رو فقر آشکار در این استان چندان به چشم نمی‌خورد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی در خصوص تامین مسکن روستایی نیز گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقی هیچ روستایی فاقد مسکن وجود نخواهد داشت. در سال جاری ۶۴۰ واحد احداث شده و ۷۰۰ واحد نیز در حال احداث است و تا پایان سال تکمیل می‌شود و. ۲۰۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته برای این واحدها است.

بختیاری گفت: در صورت واگذاری زمین در شهر‌ها آماده هستیم برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در قالب نهضت ملی مسکن، واحد مسکونی بسازیم.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: این استان سرآمد کشور در حوزه امور خیریه است و همین باعث شده در شهر‌ها مقوله‌ای به نام معتاد متجاهر و و کودکان کار خیابانی و متکدیان چندان وجود نداشته باشد.

عابدین خرّم خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای ما تنها یک نهاد حمایتگر محسوب نمی‌شود بلکه در جایگاه بازوی تولید است و همواره در تصمیمها و طرح‌های اقتصادی نقش ویژه‌ای دارد.

استاندار با اشاره به اینکه شورای عالی مسکن در آذربایجان شرقی آمادگی واگذاری زمین را در شهر‌ها برای ساخت مسکن مددجویان دارد گفت: برخی از طرح‌های مسکن مهر که پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند، در شهر‌هایی مانند تسوج متقاضی ندارد و ما با شرایط و تسهیلات مناسب می‌توانیم آن‌ها را در اختیار کمیته امداد قرار دهیم.